Wicked Winterfrost

Tokyo’s Best Bar District: Golden Gai

Posted in Japan by talikas on June 20, 2012

Üleval pildil olev kribukrabu on Tokyo Shinjuku piirkonna kõige magusam ööelu pesa, kus üksteise kõrvale ja kukile on end pisikestes kahekorruselistes uberikes mahutanud üle kahesaja baari. Üldse on minu jaoks Jaapaniga pea et võrdeline söögi- ja joogikohtade ilmatu rohkus ning Golden Gai rajoon on selle ilmekaks näiteks.

Kitsukeste tänavate vahel tuurides võib parimat baari otsima jäädagi, sest valikuid on igale maitsele ning rahakotile, kuid kõigi baaride läbivateks märksõnadeks on: kitsas, asju ja iniemsi täis topitud, hubane ja sõbralik. Noh, tegelikult, kõik baarid väga sõbralikud ei ole, sest igale poole välismaalasi sisse ei lasta ning mõned neist on väga konkreetsete lõbustamis-eesmärkidega. Tavalisse Golden Gai baari mahub ühele korrusele maksimaalselt 8 inimest ning säärane kokkupressitus on suurepärane võimalus alustada vestlust muidu natuke tagasihoidlike jaapanlastega.

Viimane kord, kui Pierre’ ja Kyle’ga Golden Gaid avastamas käisime, istusin ma näiteks Brasiilia PR-mehe ning Jaapani jalgpalluri kõrval, kelle jaapanlasest sõber Eesti koondises mängib. Ei läinud kaua aega, kui saime sõbraks kõikide baaris olijatega ning imekombel tekkisid laudadele suupisted, ringi käisid uute põnevate jookide näidised ning tooste tõsteti siia ja sinna. Maitsesin ka läbipaistvat ning värske mekiga tomatilikööri, mis oli tunduvalt parem kui toidupoest ostetud tomatikommid.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: