Wicked Winterfrost

Sad Post-Tsunami Emptiness In Ishinomaki

Posted in Japan by talikas on June 4, 2012

Ishinomaki linn ja seda ümbritsev piirkond on tsunami poolt üks enim kannatada saanud alasid. Sendaist pooleteise tunni jagu kirdesse jääva sadamalinna ujutasid üle mitmed kuni kümnemeetrised tsunamid, mis jätsid koduta ligi 30 000 inimest ning mille tagajärjel kaotasid elu tuhanded. Praegu linnas ringi jalutades purustatud maju eriti ei leia. Selle asemel haigutab tühjus, tühjus, tühjus ning linnaosade vahele suvaliselt pillutud üksikud hirmsuured prügimäed. Isegi tsunami poolt hävitatud majadest allesjäänud prügi korjamisel on jaapanlased lõpuni korrektsed ning jaotavad prügihunnikud materjali järgi: seal on puit, seal plastmass, siin kivipuru ja taamal metall. Kes on Jaapani linnades ringi luusinud, see teab, et siin naljalt tühjust ei leia, sest kõrge rahvastikutihedus sunnib kõik vabad paigad täis ehitama; ju vist seetõttu oli see tühjus niivord rabav.

Kui ei teaks, arvaks võibolla, et tühjad alad linnas on niisama ehitusplatsid või niisama tulevased pargid. Kuid kui rohkem ringi jalutada, muutub tühjade platside rohkus kahtlaseks ning mida rohkem merele läheneda, seda haruldasemaks muutuvad püsti seisvad majad. Kui natuke linnast välja sõita, leiab veel kurvemalt laiutavad väljad, veel rohkem prügimägesid ning mida üksikumasse kohta tuurida, seda rohkem ka hüljatud ja purustatud elamisi, mida keegi ei ole veel ära koristanud.

Tänaval käies ning kohalikke inimesi kohates võib ainult arvata, mis nad on pidanud läbi elama. Ja kuigi loodusõnnetus leidis aset rühkem kui aasta tagasi, et ole see inimeste meeltest kuhugi kadunud. Nii võibki tihti näha tühjade väljade juures või mälestusmärkide läheduses palvetavaid ja leinavaid inimesi. Isegi õhtul avalikku onsenisse minnes hakkas üks paljas tädike mulle pilliroomatil puhates seletama, kuidas ta pidi oma koeraga maja katusele põgenema ning kuidas siis lained tulid, voahh, suahh, mauhh.

Ishinomaki vaateplatvormil võrdlevad kohalikud oma linna enne (piltidel) ja peale tsunamit.

Advertisements

4 Responses

Subscribe to comments with RSS.

 1. T. said, on June 4, 2012 at 9:32 am

  Crazy… :/

 2. Limonchita said, on June 5, 2012 at 2:05 pm

  Robotiga pilt on hea! Tasub vahetevahel mõelda jah sellistele asjadele, et oma tühiprobleemide mõttetusest aru saada :)

  • talikas said, on June 16, 2012 at 6:41 am

   jep… ega me ei oska ettegi kujutada, mida need inimesed läbi elasid…

 3. isa said, on June 14, 2012 at 3:10 am

  Jah, võtab vägisi palvetama, kui sellised lained kuival maal peale vajuvad.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: