Wicked Winterfrost

Drinking Sake With Japanese Hikers On Our Way From Takao-san To Jinba-san

Posted in Japan by talikas on May 22, 2012

Jätkame Tokyo lähedal asuvate matkaradade tutvustamisega. Seekord väisasime sõber Kylega suhteliselt turistikat Takao mäge (599m) ning marssisime kõigi kaasmatkajate soovitusi eirates läbi sahiseva vihma natuke kõrgema Jinba-sani (857m) suunas. Paljude Jaapani mägede puhul lähevad kohalikud matkajad vaid esimese tipuni ning pöörduvad siis tagasi, seega ei näinud meiega oma matka teises pooles eriti palju kohalikke. Välja arvatud paari joogist seltskonda, kes õitsevate puude varjus piknikku pidasid (“Oi, tere, tulge jooge meiega saket!”) ja tavapäraseid muretsevaid japse, kes meid edasi matkamise eest hoiatasid (“Danger! Danger! No bus! Dangeeerrrrrr!”). All piltidel on meid kuumade karrinuudlitega ja ohtra sakega võõrustanud seltskond, kes (vähemalt) kord aastas kohtuvad ja koos looduses matkavad. Ühtlasi soovitasid nad meile järgmisega minna Oze sohu matkama, sest enamus seltskonnast töötas seal piirkonnas ülikooli ajal matkajuhina.

Samuti sai taaskord kinnitust see, et inimestega suhtlemine tuleb välja ka ilma jaapani keelt soravalt oskamata ning et jaapanlased on ikka väga toredad inimesed.

Kuigi kohatud reisisellidest oli meil end väga raske lahti rebida, jätkasime lõpuks ohtra teemoonaga varustatult oma rada Jinba-sani suunas. Siis hakkas tugevalt vihma sadama ja teine pool meie 15-kilomeetrisest matkast möödus läbimärjana. Loomulikult oli seetõttu kaunite vaadete asemel hulk valgeid pilvi ja udu, nii et meie ainukeseks lohutuseks jäigi mäe otsa püstitatud valge hobuse koju. Külm, märg, aga endiselt rõõmus läbitud kilomeetrite üle.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: