Wicked Winterfrost

Ryokan Experience

Posted in Japan by talikas on May 17, 2012

Beppus õnnestus mul esimest (ja küllap ka viimast – sest see on nii kallis!) korda tududa ryokanis, mis on traditiooniline jaapanipärane hotellisarnane ööbimisvõimalus. Ryokaneid on erisuguseid, kuid reeglina on nad tatamipõrandaga, kõiksuguste jaapani elementidega (lükanduksed, beezhid toonid, kotatsu – pildil spetsiaalne köetav nö “lauakate”, mis jalad laua all soojas hoiab), perfektse ja hoolitseva teeninduse, imehea toiduga ja kaunite aedadega kompleksid, mille kõige olulisemaks osaks on taaskord kuumaveeallikas.

Meie ryokanis oli nii vabas õhus kivide vahel aurav suur kõigile mõeldud onsen (mehed-naised muidugi eraldi), kui ka privaatne onsen oma toas. Tegelikult oli meil toas lausa kaks pisikest kuumaveevanni, üks kuumem kui teine, ja isegi nii palavad, et ma ei suutnud neisse esialgu sissegi astuda. Hotellipiirkonnas ringi liikumiseks anti kõigile jukata (mul pildil seljas), millega sai siis uhkelt aedades jalutada või ühest kuumaveevannist teise minna. Üldiselt on mul nüüd nendest vannidest natukeseks ajaks villand. Talvel on väga mõnus ja soendab kondid üles, aga suvel… Ma ei tea… Mul hakkab liiga palav liiga ruttu.

Viimane imeilus pilt on ema tehtud: päikesetõus Beppus meie lahkumise hommikul.

Advertisements

2 Responses

Subscribe to comments with RSS.

  1. katrin said, on May 18, 2012 at 3:38 pm

    Aga kuhu jäid pildid “Mõnulused onsenis”?
    ja kas järgmine postitus sisaldab järgmist kulinaariaülevaadet pealkirja all “Mida kujutab endast Jaapani kõrgetasemelise restorani 10-käiguline menüü?”


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: