Wicked Winterfrost

Soaking In The Onsens Of Yufuin & Beppu

Posted in Japan by talikas on May 15, 2012

Kyushu on tuntud ka oma tervislike onsenipiirkondade poolest. Meie külastasime neist kahte suuremat: mägede keskele peidetud võluvat Yufuini linnakest ning turistidest pungil Beppu linna.

Yufuinis matkasime mööda mägist piirkonda ja nautisime mitmeid erinevaid siseruumides ja vabas õhus olevaid imekauneid kuumaveevanne (onsen). Ööbisime mäejalamil hostelis, kust avanes väga kaunis vaade kogu asulale ning mis on ühtlasi ka kõige ägedam ja sõbralikum hostel, kus ma kunagi ööbinud olen (Yufuin Country Road Youth Hostel). Vana jaapani stiilis maja on hosteliks ümber ehitatud ning seda peab üks väga sõbralik perekond, kes muude asjade kõrval viis meis näiteks öösel pilkases pimeduses mägedesse tähti vaatama (“Nii, nüüd heitke siia asfaldile pikali ja otsige endale üks langev täht. Me ei lahku enne, kui keegi teist mõne leiab!”) ning meid viimasel hommikul kitarri ja kogu pere laulu saatel ära saatis.

Beppu on seevastu rohkem sagimist täis, sest on maailmakuulus oma “põrgute” poolest. Põrgute all peetakse silmas tossavaid ja erinevate värvidega kuumaveeallikaid, ja neid on selles linnas kokku üheksa, niisama auravaid kuumaveeaurukornstnaid* muidugi rohkem. Seetõttu on populaarseks turistide tegevuseks ühe päevaga kõigi üheksa põrgu läbi käimine. Meie külastasime neist kahte ning mõistsime, et rohkem pole küll vaja, sest tegu oli lihtsalt auravate lompidega. Üks neist – Chinoike Jigoku (Verise Tiigi Põrgu/Blood Pond Hell) –  oli lihtsalt punaka savipõhjaga kuuma vett täis veekogu. Hmmm? Pildil on näha kui “õudne” ja põrgu-sarnane see koht on. Ehk siis kokkuvõtvalt: Beppusse pole küll vaja minna, kui põhieesmärgiks on põrgute uudistamine, sest oma limiteeritud ajaga Jaapanis võib ka midagi paremat teha :)

* isver, kas see on üks sõna? Mul hakkab eesti keel ununema…

Advertisements

2 Responses

Subscribe to comments with RSS.

  1. Kärt said, on May 15, 2012 at 3:24 pm

    tore lugeda, kuidas sa samu radu külastad, mida ma paar kuud tagasi. Aga teed ja näed hoopis teisiti…õpetab nii mõndagi!

    • talikas said, on May 22, 2012 at 4:18 am

      ma vaatasin ka su blogi ning mul on kahju, et ma sinna pisikesele saarele ei jõudnud :)


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: