Wicked Winterfrost

Kyushu: Inhaling SO2 Toxines on Top of the Aso-San Volcano

Posted in Japan by talikas on May 14, 2012

Lõuna-Jaapanis laiutava Kyushu saare üheks põnevaimaks sihtkohaks on tossav Aso vulkaan, mis on Jaapani suurim ning maailma üks suurimaid jätkuvalt tegutsevaid tulimägesid. Vulkaani otsa (1592 m) saab hea õnne korral ronida ning seal caldera äärel kõõludes helesinise tulikuuma sisuga vulkaani sisemusse piiluda (pildi peal on seda helesinisust natuke näha ka). Õnne mainin ma seetõttu, et tee vulkaani tipp pannakse vulkaanist immitsevate mürgiste vääveldioksiidi gaaside tõttu tihti kinni ning siis võib põnev kogemus sootuks olemata jääda. Ka meie pidime paar tundi tee avamist ootama, kuid imelised vaated ning eksprompt tekkinud reisiseltskond tegid selle aja toredaks.

Vulkaani tipu piirkond on jagatud erinevateks tsoonideks, mida sõltuvalt gaaside rohkusest ja tuule suunast lahti hoitakse. Piirkond on varustatud ka betoonist varjualustega, kuhu hädaolukorra puhul – milleks võib olla ka vulkaani äkiline purskamine – peituda võib. Kui vulkaan päriselt purskama peaks hakkama, siis pole neist varjualustest küll eriti palju kasu… Viimane kord purskas vulkaan 2011. aasta mais ja juunis. 1997. aastal näiteks tapsid mürgised gaasid kaks turisti ning kokku on Aso gaaside tõttu haiglasse viidud 71 inimest. Nii et naljaasi ikka ei ole.

Ma pole tegutseva vulkaani tipule kunagi nii lähedal olnud, nii et kogu matk oli väga vahva ning meenutas osaliselt Islandil nähtud kuumaastikke.

Advertisements

3 Responses

Subscribe to comments with RSS.

 1. T. said, on May 14, 2012 at 3:11 pm

  Lovely!

  • talikas said, on May 15, 2012 at 12:49 am

   yeah, a nice cute little volcano that can kill tourists simply with its gas… (like it happened in 1997) :/

 2. katrin said, on May 18, 2012 at 3:42 pm

  Kuidas meie Aso-sani reisikaaslane elab? leidsin hiljuti oma jopetaskust tema visiitkaardi.
  Siia postitusse võiks lisada veel tuhaväljad Jaapani moodi, mul on saapad siiani sellest tuhast puhastamata – see on nagu ei raatsiks pärast presidendipoolset põsemusi enam kunagi-kunagi nägu pesta.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: