Wicked Winterfrost

Oyster Hunting in Hiroshima – Can I Please Have Them Also For Breakfast?

Posted in Japan by talikas on May 11, 2012

Pildil kuulus Miyajima pühapaik, mis “justkui näiliselt vee peal ujub”, kuid seda ainult tõusu ajal, sest mõõna korral seisab püha värav kindlalt mudas. Hirosohima regiooni üks kuulsamaid vaatamisväärsusi.

——–

Hiroshima meeldib mulle. Ma ei oskagi täpsemalt seletada miks. Võibolla see nooruslik keskkond, mereäärne asukoht, või äkki on mul sellest linnast lihtsalt nii kahju; või hoopis avaldas mulle muljet seal elavate inimest elujanu ning vaprus.

Suur osa positiivsest elamusest pärineb kindlasti ka sellest, et ööbisime Hiroshimast natuke eemal pesitsevas ülisõbralikus ja hipilikus Miyajima hostelis, mis asus mõnusalt lõhnavast ja loksuvas merest kõigest paarikümne meetri ning Miyajima saarest (üleval pildil) vaid lühikese praamisõidu kaugusel. Lisaks rahulikule atmosfäärile, kaunitele vaadele ning uue koha avastamisele elevusele asus maja taga ka austrifarmi pood, kus hiiglasliku värske austri sai alla kugistada vaid paari euro eest. Oooooooooo, kui head need olid. Ooooooooo…

Üleval Hiroshimat tabanud aatompommist ainuke säilinud maja nimega Atomic Bomb Dome ning noorte poolt volditud paberist origami sõja ajal kannatanute mälestuseks.

Advertisements

One Response

Subscribe to comments with RSS.

  1. katrin said, on May 18, 2012 at 3:49 pm

    See austrisöögikoht ja seal austrite söömine oli küll üks reisi tipphetkedest. Ei mäletanud üldse, et austrid niiiii head võivad olla! Ja nad olidki nii suured, see ei ole silmapete. Tellin kevade puhul ühe suure kausitäie neid kõige suuremaid ja pistame aias koos vahuveiniga pintslisse – niisugune maiustamine teeks tuju heaks :)


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: