Wicked Winterfrost

Adventures in Osaka & Nara Whilst Meeting Yumiko – A Beautiful Japanese Girl Who Speaks Perfect Estonian

Posted in Japan by talikas on May 10, 2012

Lubage esitleda! See särasilmne jaapanlanna pildil – Yumiko – võttis mul täiesti põlved nõrgaks Kyotos, kui ta meid puhtas eesti keeles tervitas ning viisakalt küsis, kas võib meiega Narasse kaasa tulla. Yumiko on Kyoto ülikooli saksa filoloogia tudeng, kes üliõpilasvahetuse raames on ühe aasta Viljandimaal ühe meie perekonnatuttava juures elanud (vaadake ta sokke!) ning nüüd meile Kyotos, Osakas ja Naras seigeldes asendamatut seltsi pakkus. Ta rõkkas naerust, kui meile oma Eestimaa seiklustest rääkis ning vabandas (väga jaapanlikult) ette ja taha oma nüüd juba natuke ununenud eesti keele tõttu. Vabandused olid aga asjatud, sest tema ühe aasta jooksul õpitud eesti keel oli imeline, kauni hääldusega ja sorav ning pani mind hoopis piinlikust tundma oma algelise jaapani keele pärast.

Yumikoga käisime Naras hirvedega võidu templeid avastamas ja rohelise tee jäätist limpsimas, Osakas sumot kaemas (milles Yumiko on ekspert!), okonomiyakit nautimas ning hiljem mängukeskuses ja izakayas lustimas. Peale sumot ühines meiega ka mahe ja taibukas Aleksander, kes meie rõõmsasse (ja naiselikku) seltskonda parajalt särtsu süstis. Eriline särts tuli Aleksandrist välja siis, kui ma restoranis olles talle pihtisin, et mul on kotis natuke eelnevalt valmistatud tatraputru ning värsket hapukoort, sest kõik, kes on Jaapanis elanud, teavad, et korralik hapukoor on väärt rohkem kui taldrikutäis sashimit. Möödus mõni sekund, toimus väike krabistamine ning kihistamise ja süütute pilkude särades mugis Aleksander varsti söögipulkadega kausikesest tartraputru. Ning oli ilmselgelt ülirahul.

—–

Esimene pilt on hoiatuspropaganda ohtlikke kitsede vastu Naras!

Advertisements

One Response

Subscribe to comments with RSS.

  1. katrin said, on May 18, 2012 at 3:52 pm

    Saatsin Yumiko “kasuemale” ka mõned pildid. Ja räägin kõigile, missuguse naudinguga Aleksander Eesti hapukoorega tatrapuntru sõi. Anna talle minu tervitused edasi ja ütle, et ta on Eestisse sattudes alati meie kodus teretulnud.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: