Wicked Winterfrost

Delicate Kyoto Put A Spell On Me (And It Rains Rains Rains)

Posted in Japan by talikas on May 6, 2012

Kyoto on tõeliselt kaunis linn ning Tokyost vägagi erinev. Kuigi ka Kyotos leidub vilkuvaid ekraane ja modernseid ehitisi (näiteks põnev Kyoto rongijaam), on Kyoto kitsastel tänavatel siiski hoopis teine hõng kui pealinnas. Meie veetsime seal kolm ööd, kuid ilmselgelt jäi sellest väheks ning tegelikult tahaks Kyotos nädalaid olla. Vaatamisväärsused – templid, aiad, pühapaigad, bambusemetsad, muuseumid – on haaravad isegi vihmas ning lugematud kohvikud ning toidukohad panevad i-le merevetikamaitselise täpi.

Eriti on mind lummama hakanud jaapani aiad. Esmapilgul tunduvad need lihtsalt ilusad pisikesed pargid – jaapanipäraselt ümmargusteks pügatud oksad, tiigikesed, karpkalad, kivid, erinevad taimed, kiviskulptuurid, sillakesed. Kuid neis rahulikult ringi käies ning teemajakeses tatamipõrandal rohelist teed nautides avaldub aedade maagiline aura. Ma ei oska seda seletada, aga neis on teatud rahu, peaaegu perfektsuseni küündiv harmoonia, tasakaal. Muidugi, kui täpsemalt uurima hakata, selgub, et aedasid on mitut eri liiki, nende loomisel rakendatud teadust ja filosoofiat, kõige kohta on reeglid ning igas detailis on peidus palju ajalugu ja iidseid lugusid. Kuid õnneks on seda kõike teadmatagi neis rohelistes oaasides ütlemata mõnus olla.

Just sellisena jääb Kyoto mulle meelde: geishad kruiisivad oma pisikeste sammudega Kyoto kiitsukestel tänavatel, vanadest tumedates puitkarkassidega restoranidest kostub juubeldavate jaapanlaste summutatud hüüdeid, mahe valgus mänglemas öistel tänavatel. Salapära, hubasus, vaikus, üksindus, ja vihm.

Advertisements

7 Responses

Subscribe to comments with RSS.

 1. krisel said, on May 6, 2012 at 9:46 am

  nii ilusaid pilte ma vist polegi siin blogis veel kohanud. ja need geishad…

  • talikas said, on May 6, 2012 at 10:55 am

   aitäääääh :)

   eks teie nägite neid geishasid veel rohkem… meile ilmutasid nad end vaid hetkeks ja selles tantsunumbris, kust ka pildid pärinevad.

   • krisel said, on May 6, 2012 at 1:48 pm

    jappp…me nägime neid gion`i linnaosas siblimas ja seltskonda võõrustamas. nad on ikka nii kaunid ja mõjuvad natuke müstiliselt. olime elevil nagu väikesed lapsed. :)

 2. Kerly said, on May 6, 2012 at 1:00 pm

  Ja mina igatsen Sind, juba päevi…eriti eile.

  Kyoto on lummav nagu Sinu kirjeldus fotode juurde.

 3. Kärt said, on May 6, 2012 at 3:24 pm

  no lõpuks ometi jõudaid ka minu jaapanisse :D
  lihtsalt kommentaariks, et tegu siiski maikode, mitte geišadega ;)

  • talikas said, on May 6, 2012 at 5:16 pm

   oi, kärdikene, mina ei oska vist neil küll vahet teha… tean, et neil on erinev makeup ja juuksestiil, aga rohkem ma ei tea…

   • K2rt said, on May 6, 2012 at 9:04 pm

    haha. ega minagi mingi ekspert pole, aga lihtsalt p2ris geishasid on nii v2he, et lihtrahvas neid naljalt ei kohta. Samas kui maikosid produtseeritakse k6vasti, et turismindust edendada :)


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: