Wicked Winterfrost

Is Tokyo Tsukiji Fish Market Worth Waking Up At 4 AM? (Or Not Going To Sleep At All?)

Posted in Japan by talikas on May 5, 2012

Tokyo Tsukiji kalaturg on enamike Tokyo giidiraamatute kõige ägedamate vaatamisväärsuste esikolmikus. Eriti tuuakse välja tuunikalaoksjoni, kus saab näha, kuidas kalakaupmehed parimate tuunikalade üle häälekalt hinnasõda peavad. Kuid tunglevate turistide hordid tuunikalaoksjonil on põhjustanud selle, et kalakaupmeestel sai klõpsivatest ning jalus olevatest uudistajatest kõrini ning nüüd lubatakse jaapanikeelselt vaatemängu jälgima vaid 120 kiiremat huvilist, kes peavad end samal päeval alates kella viiest hommikul kontoris registreerima. Olles õigeaegselt kohal ning õnneliku 120 seas, õnnestub oksjonit klaasi tagant jälgida kõigest paarkümmend minutit ja siis ongi aeg läbi ning ülejäänud aja võid niisama kalaturul tuuritada (turu ööpäevase tegevuse läbilõike leiate siit).

Olen kogu aeg endale korrutanud, et ükskord tuleb sinna kindlasti minna ja ülivarajase kellaaja tõttu otse tantsupõrandalt, kuid iga kord, kui nii varajaste hommikutundideni olen üleval olnud, on pea muid mõtteid täis ning kalaturg küll viimane asi, mis meelde tuleb. Nii olingi õnnelik, kui külla saabus aktiivne ema, kes tahtis kõike teha ja näha ning tubli reisikorraldajana oli mul (meeldiv) kohustus end varakult voodist välja ajada. Ent varajase ärkamisega oli nagu ikka ning äratuskell muudkui helises ja helises ning meie pöörasime õndsalt vaid teist külge.

Jah, kalaturule me lõpuks küll jõudsime, kuid tunde hiljem kuulsast tuunikalaoksonist; ent ometi piisavalt vara, et näha turgu kogu tema sagimises, lõhnade pöörises ning vuhavate kastitassimise masinate rörinas. Turg on tõesti hiiglaslik ning mereannid, mida sealt leida võib, panevad ahhetama isegi sellise kalafanaatiku nagu mu ema. Nägime ka neid hiiglaslikke tuunikalasid, mida kell 5 hommikul oksjonil müüdi, kuigi peamine, mis neist selleks hetkeks alles oli, olid pea, selgroog ja veel mõned jäänused.

Turul tuuritamisele järgnes kohustuslik sushisöömine, mis meie puhul lõppes riisikausikesele kuhjatud imeimeimemaistva sashimiga, milleni jõudmiseks pidime järjekorras seisma ei rohkem ega vähem kui kaks tundi. Värsket kalahõrkust endale sisse ahmides (sest jaapanlased kugistavad viisakusest teiste järjekorras seisjate vastu oma toidu umbes 12 minutiga ning meil oli piinlik, et meil kulus selleks 15 minutit) jõudsime veel mõelda, et väga hea, et kell 4 ei ärganud, sest kala maitses nüüd, ärkvel olles, kindlasti palju parem. Hapud viinamarjad?:)

Advertisements

3 Responses

Subscribe to comments with RSS.

  1. Beibei Wu said, on May 5, 2012 at 9:10 pm

    Tsukiji is brilliant! :) Great photos!

    http://www.beilovebei.com

  2. ainomall said, on May 6, 2012 at 7:20 am

    On age pilt see kubaraga ja kubarata!


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: