Wicked Winterfrost

Becoming A Maid At The Maid Café

Posted in Japan by talikas on May 1, 2012

Maid café kontseptioonist olen kirjutanud natuke ka varasemalt, kuid nüüd on seal siis ära käidud ja mitte üks vaid lausa kolm korda. Mis asi see maid café siis ikkagi on?

Maid café on tegelikult justkui tavaline kohvik, kust saab osta soojasid ja külmasid jooke, mõnes kohas ka alkoholisisaldusega kokteile ja suupisteid või lausa sooja süüa. Viis, kuidas maid café tavalisest kohvikust erineb, seisneb selles, kuidas teenindajad välja näevad ning oma klientidega suhtlevad. Nimelt on ettekandjad kõik ülinunnult riides proovides matkida teenijannade kostüüme, sädelevad oma lokikestega ja muude nunnude aksessuaaridga ning on nii oma kõnepruugilt kui ka väljendusviisilt üdini nunnud.

Seega ei seisne teenijannade peamine funktsioon niivõrd jookide ette kandmises vaid klientidega suhtlemises. Ja kliente koheldakse tõepoolest nagu kuningaid, sest just selline ülemuse-alluva/kuninga-teenijanna suhtumise tõttu maid cafésid armastataksegi. See tähendab siis, et alates kohvikusse sisse astumise hetkest tunnevad külalised, kuidas neid (mingitel hetkedel kahtlemata naeruväärsuseni) ümmardatakse. Igas kohvikus on oma tõmbenumbrid: näiteks võib ettekandja sulle jooke tuua laulu saatel, ta võib paluda kogu laudkonnal temaga koos totakalt tantsida või teeb kliendi jaoks jooke segades ja valades onomatopoeetilisi häälitsusi (“kull-kull-kull”, “mull-mull-mull”). Osa kohviku kogemusest on ka teenijaga mõne kerge mängu mängimine (näiteks pidi Karl pulkadega ühest kausist teise tõstma plastmassist ube), kus ettekandja elevusest sillerdab ja sind iga eduka käigu puhul kiidab ning siis kihistades sulle hiljem väikese auhinna või (kaotuse korral) karistuse annab. Kuna maid cafédes on kõik tegelikult üdini siivas ja nunnu, siis pole ka neil karistustel mingit seksuaalset alatooni – tihti on selleks lihtsalt (vabatahtlik) kohustus kanda mõnda aega jänesekõrvu.

Kuna ma jaapani keelt piisavalt hästi veel ei oska, siis on see ümmardamise element minu jaoks natuke hägune. Nimelt on jaapani keeles väga palju erinevaid viisakusvorme ning maid cafédes hellitatakse kliente just selle kõige-kõige viisakama jaapani keelega. Inglisekeelse suhtluse puhul on seetõttu see ümmardamise element natuke tagasihoidlikum ning kogu kohvikukülastamise teeb eriliseks pigem selle nii jaapanipärase nunnutava suhtlemise ja käitumismustri lähedalt nägemine (jaapanlastele lähevad väga peale sellised tüdrukulikud elemendid nagu nunnutav natuke lapse häälega rääkimine; kilkavad, kihistavad ja naiivsena näivad emotsioonid; ennast igasuguste kulinatega ülekülvamine ja näiteks kaisuloomadega ringi käimine või nendega mängimine).

Kui ettekandjaga piisavalt hästi läbi saada, võib näiteks Les Filles kohvikus ka nö lava taha minna, endale teenijannade kostüüme ja sinna juurde kuuluvaid kulinaid selga proovida ning siis segaduses kohvikukülastajate ees patseerida. Muide, kui ma enne arvasin, et kohvikutes käiv sihtgrupp on rikkad vanamehed, siis tegelikult tuleb välja, et seal käivad hoopis täiesti tavalised üliõpilased, nooremapoolsed mehed, mõnikord isegi naised… Nii et kõik need jaapani sõpradelt saadud hoiatused, et “ära oma ema küll sinna vii, see on liiga karm”, ei pidanud paika ning kogu maid café kogemus sarnanes pigem kostümeeritud kohvijoomisega kui ebasiivsa rikutud fantaasiat ergutava paigaga.

2 Responses

Subscribe to comments with RSS.

  1. Limonchita said, on May 1, 2012 at 4:21 pm

    Kõrvakesed sobivad su emale igal juhul vägaväga hästi ja täpilise kleidiga tuleb Jaanika ja heinarullid meelde – edaspidi saab see olema kohustuslik outfit :)

    • talikas said, on May 5, 2012 at 7:09 pm

      ma hakkan selle kleidikesega kõigil eestimaa pidudel käima, kui tagasi tulen :P


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: