Wicked Winterfrost

Kristel & Linda Made It! Enjoying Hanami Snow in Kichijoji Park

Posted in Japan by talikas on April 24, 2012

Kirsiõite pidu kestab vaid nädalakese või natuke peale. Siis hakkavad kirsiõied langema justkui lumi ning kogu see hõrgutav ilu hajub nagu vahukoor, mida oled liiga kaua kloppinud. Need, kes kirsiõisi jumaldavad, teevad siis väljasõite mägedesse, kus kirsid veel õitehoos on või liiguvad koos kirsiõite lainega aina põhja poole, kus tänu külmemale kliimale viljapuud hiljem õide puhkevad. Kirsiõite hooaeg on väga täpselt ette ennustatud ning õitsemisaegu kirjeldavad kaardid internetist kergesti kättesaadavad.

Meie saime kirsiõitel veel sabast Kichijoji pargis, kus roosakad õied järvekest kauni kihina katsid ning langenud ilu keskel sai suurte plastmassist luikedega liuelda. Vististi meeldis mulle Kristeli, Linda, Mahmoudi ja Katoga veedetud hanami kõige enam, sest meie ümber ja meie peale langesid roosaka lumena kirsiõied ning õhkkond oli hulka rahulikum ja mõtlikum kui varasematel pidudel.

Allpool piltidel näha ka veel üks osake jaapanlaste hanami traditsioonist: nimelt saadetakse filma kõige noorem või uuem töötaja või niisama seltskonna kõige käsutatavam hing juba varakult hanami platsi kindlustama. Kui mõnel pool kleebitakse  päevi varem hanami platsi juurde niisama käsitsikirjutatud reserveering, siis tavaliselt saadetakse kõige paremat kohta valvama ikka mõni seltskonna liige, kes siis territooriumi märgistab ning tihtipeale suurest piduliste ootamisest väsinuna magama jääb. Meie kõrval uinunud kirsiõitepeo saadik mattuski tasapisi langevate õite alla ning me jõudsime enne pargist lahkuda, kui tema kompanjonid kohale jõudsid…

Advertisements

5 Responses

Subscribe to comments with RSS.

 1. Monika said, on April 24, 2012 at 9:59 am

  tõesti imeilus see kirsiõite värk :)))

  • talikas said, on April 25, 2012 at 5:34 am

   paneb imestama, miks eesti näiteks ei istuta kuhugi avalikku kohta sada kirsipuud — kümne aasta pärast oleks see turismiatraktsioon :)

 2. Anet said, on April 24, 2012 at 4:50 pm

  täiesti lõpp kui raskeks sa mu elu teed:) Nii-nii väga tahaks tagasi! lihtsalt uskumatult ilus!

 3. ainomall said, on April 25, 2012 at 12:23 pm

  Oi_oi kull oleks lobus viljade langemise ajal territooriumi margistamisel puude all lamada!


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: