Wicked Winterfrost

Boat From Siem Reap to Battambang: Embracing Dehydration

Posted in Cambodia by talikas on April 17, 2012

Ja siis otsustasime laevakesega sõita Siem Reap-ist Battambangi. Kõik reisigiidid ja foorumid kiitsid sõitu taevani, turismibürood ahhetasid, et see on kogu Kambodzha kõige kaunim sõit – läbi väikeste ujuvate külade, kanalite, Sangkeri jõevulina, üle suure piraka Tonle Sap järve, roheluses, värskes õhus, kõige parem üldse. Küsisime kohalike käest ja erinevatest büroodest, kaua see sõit aega võtab – vastuseks saime umbes neli kuni viis tundi. Kuigi mõnes foorumis öeldi, et kuival hooajal võtab reis kauem, kinnitasid meile kõik, et praegu on vett küll. Küll, küll ja rohkemgi veel! Nii vahva sõit! Noh, miks mitte, mõtlesime.

Mina olin selleks ajaks aga juba päevi vaevelnud ägedate kõhuhädade käes (ma ei taha parem kirjeldadagi) ning suurest veekaotusest ning söömatusest suhteliselt apaatne. Samal ajal, kui poisid head ja paremat vitsutasid (ja toit on Kambodzhas tõesti hea), tellisin mina udusel pilgul puhast riisi ja vett või jäin hoopiski üksi hosteli järile veepudel kaisus norutama. Kuna mul pole sellist värki varem olnud, siis ei osanud ma ka adekvaatselt enda eest hoolitseda. Mõtlesin naiivselt, et puhas riis ja üüratutes kogustes vett on piisav küll, kuid tänu kuumale ilmale oli dehüdratsioon ikka täielik ning keha ei saanud kuskilt vajalikke mineraale ega soolasid. Nii ma siis olingi nagu uimane kartulikott ning peale paari-kolme päeva püüdlikku hea näo tegemist ei tahtnud enam voodist välja tulla. Siis tulid abiks google ja smsid kodustele ning ma vedasin end apteeki, kust ostsin mingeid lahustuvaid soolasid, mida dehüdratsiooni korral tuleks manustada ja võlujõuga tablette. Pulbrid-pillid sees, ütlesin vapralt kuttidele, et mis see neljatunnine laevasõit ära siis ei ole. Peaasi, et seal WC on.

No pagan, jah. Neljast tunnist kaunist sõidust sai hoopis kümnetunnine tohutus kuumuses tillukeses laevukeses loksumine, millest päris tüki aega olime paadikesega lihtsalt põhjamudas kinni. Näiteks keset hiigelsuurt järve või mõnes jõekäärus. Või siis jäi mootor seisma ja hakkas tossama. Õnneks oli laevas WC, kuid see ei päästnud väga palju, sest õhtuks olin ikka siruli hostelis ja ükski piduroog ei suutnud mind panna konditsioneeritud horisontaalsest asendist lahkuma.

Vaated olid paadisõidul okeid, aga kuna veetase oli nii madal, siis nägime ilusate looduspiltide asemel peaasjalikult punasest savist jõesängi ja silmapiirini laiuvat mudast vett. Kõige põnevam oli muidugi näha jõe äärde püsti pandud külasid, kalamehi, terveid hulpivaid kogukondi, kus vee peale ehitatud kõik vajalik: koolid, bensujaamad, poed, politseijaoskonnad, peosaalid, restoranid. Kuid kas ma selle kõige nägemiseks soovitaksin 10-tunnilist higistamist meie logiseval ja tossaval paadil? Ma ei tea, pigem mitte.

Advertisements

6 Responses

Subscribe to comments with RSS.

 1. isa said, on April 17, 2012 at 10:11 am

  Vaene laps!
  Kui paar päeva pasandusega siruli oled olnud, on hilisemal elul hoopis teine maitse.
  Tunnen kaasa, sest tean, mis asi see on.

  • talikas said, on April 17, 2012 at 1:20 pm

   oh ma just üritasin kirjutada nii, et selliseid sõnu ei kasuta, aga sa panid ikka kohe otse ära :)

 2. muff the whistler said, on April 17, 2012 at 12:24 pm

  Hope you’re feeling better, Maria. It’s no fun feeling like that! :-( Take care.

  Reminds me of “The Rime of the Ancient Mariner” when it says “water, water everywhere, and not a drop to drink.”

  Nice pics, as always.

 3. Kärt said, on April 17, 2012 at 4:57 pm

  mjaa, ka mina mõtlesin kord sellele paadile ronida, aga meie tuktuk’i mees ütles, et ära mine! õigust rääkis :)!

  • talikas said, on April 19, 2012 at 1:22 am

   haha! no siis teil vedas :) me küsisime ka tuktuki meeste käest, suvalistelt inimestel tänaval… kõik kiitsid :) ju polnud ise käinud :)


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: