Wicked Winterfrost

Breathtaking Angkor Wat & The Hidden Gem of The Jungle: Beng Mealea

Posted in Cambodia by talikas on April 15, 2012

Angkor Wat võib olla turistidest üleujutatud, palav, niiske, tolmune… Aga Angkor Wat on samal ajal ka majesteetlik, hullutav, müstiline ja hiiglaslik. Ta võtab hinge kinni, sütitab kujutlusvõime ja paneb rännulise imetlema nii iidsete inseneride tarkust kui ka looduse võimsust, mis äärealadele dzhunglitesse pillutud templite kivimüüride vastuseisust hoolimata hoonete üle järjekindlalt võimust võtab.

Meie rändasime selle ajaloo keskel kaks päeva: esimesel tegime rikshatuuri Angkor Wati põhivaatamisväärsuste vahel (Angkord Wat, Ta Phrom, Bayon jne) ning teisel päeval vappusime Siap Reapist paar tundi rikshaga, et jõuda dzhunglisse peidetud kalliskivi Beng Mealea jalamile.

Angkor Wat on koondnimetus suurele templite ja muude hoonete kompleksile, kus võib veeta päevi. Olles küll suurepärane ja hingemattev, vähendab suur turistide hulk natuke kogu elamuse siirust. Seevastu Beng Mealea laiutas suures üksinduses keset metsikut loodust ning omapäi katusel, suurte kivide vahel ja peal, väätidel kõikudes, aknaavadest sisse ja pirakatest pragudest välja ronides tajusime iga keharakuga paiga salapärast aurat. Tegelikult ongi hea, et nägime just mõlemat: turistide lemmikut ja maailmakuulsat Angkor Wat-i ning ka üksikut ja karismaatilist Indiana Jonesi meenutavat Beng Mealead. Ükski  mu kirjeldus ega foto kahjuks reaalsust piisavalt hästi ei peegelda, nii et tuleb ikka oma silmaga ära näha :)

Advertisements

2 Responses

Subscribe to comments with RSS.

  1. deletemeagain said, on April 17, 2012 at 8:56 pm

    Dreads???

    • talikas said, on April 19, 2012 at 1:22 am

      not yet :P but if my hair continue to grow with the same speed, who knows…;)


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: