Wicked Winterfrost

Cruising in Mekong, Hugging A Huge Boa Constrictor & Best of Vietnamese Food

Posted in Vietnam by talikas on April 13, 2012

Vietnami reisi viimased päevad möödusid Mekongi deltal kruiisides, jalgratastega saartel tuuritades ning aina maitsvamaks muutuvaid Vietnami toite degusteerides. Vinh Longi linnast leidsime endale sõbraliku kodumajutuse, mis asus lühikese praamisõidu kaugusel kesklinnast ühes troopilissesse loodusesse uppuvas külakeses. Kodumajutuses meid poputati hea ja paremaga (nt see imemaitsev kala allpool piltidel) ning pisteti ilma liiga palju küsimusi esitamata kleenukese laevakese peale, mis podisedes ujuvate turgude vahel laveeris, meid kitsatsesse kanalitesse uudistama viis ning lõpuks boamadudega tuttavaks tegi. Paadisõit ise oli tore, kui Indias Keralas “kodu-majadega” pisikesi külasid avastada oli siiski hulka ägedam.

Elu lõunapool tundub neil hea, kogu aeg on soe, loodus lokkab, inimesed rõõmsamad ning ka toit maitses mulle seal rohkem kui Põhja-Vietnamis. Allpool on paar pilti minu lemmiktoitudest Vietnamis: kookosepannkoogid krevettidega Mekongis (eriti meeldis mulle see suur maitsetaimedest kokku klopsitud salatihunnik, mis pea et iga toidu kõrvale pakuti), erinevates vormides oi-kui-maitsvad-kevadrullid ning värsked ja imehead mereannid. Viimased merekarbikesed kannavad nime “voi-voi” ning on vaatamata oma kergelt pervole välimusele väga head.

Boamaoga kohtumine oli tegelikult päris õudne, sest mitte ei tahtnud uskuda, et selle “kodulooma” paitamine ohutu on. Mina kartsin (nagu reedab ilmekalt ka mu nägu allpool pildil). Boa ise oli rahulik ja tunduvalt raskem, kui võiks arvata.

Advertisements

2 Responses

Subscribe to comments with RSS.

  1. isa said, on April 15, 2012 at 5:07 am

    paljud sinu fotod oleks iga kalafirma koduka magnetiteks, Kalapoegadele eriti!

    • talikas said, on April 17, 2012 at 1:24 pm

      nooh, aga kasutage rõõmsalt, viidake aga mu blogile ja siis on kõik soliidne :)


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: