Wicked Winterfrost

School Starts with Japan Cheerleaders

Posted in Japan by talikas on October 7, 2011

Waseda ülikool kutsus kaunisse klaaslühtritega Righa hotelli kooliaasta alguse puhul kokku kõik välisüliõpilased, jootis neile kokakoolat ja siirupimaitselist lillat fantat, pistis taldrikule paar kevadrulli, rääkis ülikooli ajaloost, missioonist ning maavärinast. Siis laulsime kõik koos jaapani keeles Waseda ülikooli hümni ja õhtu lõpetas Waseda kisakoori etteaste. Huvitav :) Sellised kisakoordi pidavat olema ka kõikidel suurematel spordivõistlustel.


Koolist siis aga niipalju, et peale aeglast algust ning kahte orienteerumisnädalat, kus võis kogu ülikooli aineid “shoppamas” käia (see tähendab, et käisid ja kuulasid ja valisid, milliseid aineid võtta), on nüüd kool täies hoos ja tervelt kuuel päeval nädalas. Ega ma tegelikult nii palju aineid võtma ei pea, aga mitte ei saanud jätta ennast kirja panemata, sest nad on nii põnevad. Kõige suurema osa mu ajast neelab jaapani keele intensiivkursus (6 x 1.5 h nädalas), mis on üks hullult tempokas programm, sest juba esimesel tunnil anti hiragana/katakana test ette (andsin paberi puhtana tagasi, sest ei osanud sinna midagi kirjutada) ning sellest ajast peale on iga päev vähemalt üks tunnikontroll (ükskord oli kolm). Suur tempo ja kurb tõsiasi, et enamus klassikaaslasi on juba vähemalt aasta jaapani keelt õppinud, tingib pistelise peavalu, omaette jaapani keeles pobisemise ning öise sonimise.

Oma instituudist (Graduate School of Asia-Pacific Studies – GSAPS) võtan kolme ainet pluss oma professoriga seminari. Ained on kaunid, tavapäraselt põneva lugemiskoormusega (jääb Martini omale Harvardis küll alla) ning mõnusa vaba õhkkonnaga. Theory of international politics ainet annab üks tore jaapani naine, kes kogu klassi kaasa mõtlema paneb ning huvitavalt Jaapani perspektiivi avab (kusjuures, täiesti uus vaade teemadele!). International security on üks kogu instituudi mahukamaid aineid, mida juhatab mahedalt karm ja terav professor Ueki (jälle naine!), kes on oma ala täielik fänn ning väga huvitava jutuga. Mahukuse tõttu on seal ka vähem üliõpilasi, mis teeb diskussiooni eriti elavaks ja debatid nauditavamaks. Mu lemmikuks on siiamaani olnud inglise härra Bacon-i loeng Europe and Asia, kus ta kahte regiooni võrdleb ning kohe esimesel tunnil kuulutas, et temal on GSAPS-i poliitikaga võrreldes teine arvamus Aasia regiooni ning Euroopa Liidu võimalike sarnaste arengute kohta ning kuigi ta teab, et instituudis keegi teda ei toeta, siis he’s “not afraid to shoot the Bambi”. Jaapani karmides reeglirägastikes on sellist rebel-it lausa lust kuulata.

Ja siis veel International cooperation and laws in the APEC region seminar minu juhendajaga, kus ma olen ainult ühe korra käinud, aga seegi kord oli väga meelelahutuslik, sest a) juhendaja ise on muhe ja tark mees, teeb nalja ja puha, b) kõik suhtuvad doktorantuuri üliõpilastesse tohutu austusega, ja c) saab kuulata noorte magistrantide mõtteid teemal, millest nad oma magistritöö kirjutavad. Eelmine kord pakkus üks USA tsikk välja midagi sellist: “I like want to write something about like why some countries have like more power than others. Like in the UN or something”.

Ahjaa, muuhulgas jäid seekord võtmata ained nagu Jaapani praktiline diplomaatia, fotograafia, valitud teemad arhitektuuris ja disainis, jaapani popkultuur ja saksa lembelaulud.

Advertisements

12 Responses

Subscribe to comments with RSS.

 1. muff the whistler said, on October 7, 2011 at 12:15 pm

  “Dude, it’s like, don’t, like, shoot the Bambi, man. Like, I dunno, something like that.” :-) Ah, sounds like the college kids I used to teach….

  Love the cheering, but it seems a little incongruous to have vigorous cheering in such a lovely and stately hall. Have tons of fun (I know you will)!

 2. isa said, on October 7, 2011 at 7:10 pm

  Jpn praktilise diplomaatia kursus oleks vast maasikas…

  • talikas said, on October 9, 2011 at 4:34 am

   jah, oleks küll, aga tund ja professor olid ülemäära poliitiliselt korrektsed kogu aja :) loeng oli selline nagu mingi suursaadiku vastuvõtt, ainult tikuvõileivad ja valge vein olid puudu

 3. iie said, on October 8, 2011 at 7:17 pm

  võtsin silsis arhitektuuri ja disaini ainet galloway ja dimmeriga. oli täitsa hea.

  • talikas said, on October 9, 2011 at 4:35 am

   jep, dimmeriga oligi see. mul kahjuks üks teine asi samal ajal, muidu võtaks kindlasti :)

 4. gustav said, on October 10, 2011 at 7:12 pm

  yay! hea valik. naljakas, et me nii sarnaseid asju võtame vahetusaastal. amore prantsuse protseduuriõigusest :O

 5. gustav said, on October 10, 2011 at 9:21 pm

  jah sellele videole ka: ameerika moodi cheerleaderid, kim jong-ili meenutav tüüp, kes tantsib küll rohkem nagu tetsuo, püüdlikult euroopalik interjöör (eriti maal taustal), arusaamatus – põnev!

 6. isa said, on October 11, 2011 at 7:24 pm

  ei jõua ära imestada seda tantsivat kolmikut.
  Mis asi, miks, kuidas siis nii jne…

 7. B said, on October 14, 2011 at 7:36 am

  selle tantsu kohta käivad Märt Avandi Nädalalõpu laulu sõnad: see stseen siin lausa jaanuneeb, koreograafi jääääreleee :D

 8. Limonchita said, on October 16, 2011 at 8:33 am

  Jaapani popkultuur ja saksa lembelaulud oleksid kindlasti ka minu favoriitideks olnud….ja tore kui nalja ka saab sul seal (mõeldes tagasi näitele magistritöö teemadest).

 9. Limonchita said, on October 16, 2011 at 8:37 am

  Videoklipp on muidugi kuldvara :)

 10. ainomall said, on October 22, 2011 at 1:20 pm

  senistest sinu seriaali peatukkidest on see parim, ponevaim,rabav oma kisakooriga.millal ja kus voiks haikut kuulata ja kimonoga jalutada_-see on kusimus minu poolt


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: