Wicked Winterfrost

Daytrip from Tokyo to Kamakura: Heat, Buddha & Surfing

Posted in Japan by talikas on September 15, 2011

Kui lubate, siis alustaksin tagasihoidliku eluolulise kurtmisega. Siin on niiiiiiiiiiiiiii palav !!! Jah, ma tean, et suvekuudel oli siin palju hullem (inimesed tänaval minestamas jne), kuid karge põhjamaise suve sülest siia lennanuna on konstantsed 28-32 soojakraadi lagipähe sirava päikesega ning 80-89%-lise niiskusega ikka väga karmid. Öösel kukub minimaalselt 24-26 kraadi peale, aga see niiskus tekitab sellise tunde, et hingata ei saa ja et riided olid juba hommikul selga pannes märjad. See, mis mu nahal toimub, ei olegi enam higistamine, vaid lihtsalt tilkumine ja nirisemine ja veepudel on kogu aeg suul. No ja siis on see tavaline häda: väljas tulikuum, poes jääkülm, toas undab konditsioneer ja puhub täpselt nii palju, et kurk oleks kähe ja nina hakkaks tilkuma. Ma ei tea, ma loodan, et ma oskan sellega kohaneda kuidagi… Hetkel pole veel sobivat moodust leidnud.

Igatahes, et sellest kuumusest pääseda, põrutasime oma Jaapani-Austraalia-Kanada-Ameerika-Shveitsi-seltskonnaga rongiga tund aega lõunasse ning jõudsime mõnusasse iidsesse asulasse nimega Kamakura, mis aastatel 1185-1333 oli Jaapani pealinnaks ja on nüüd turistide üks lemmiksihtkohtadest. Meie peamine tähelepanu oli siiski suunatud heale toidule, rannale, surfimisele ja ujumisele, kuigi lõpuks jõudsime ka Daubutsu Buddha juurde. Vesi ja rand olid suhteliselt räpased (mmmh, Jaapani puhul on prügi rannas kuidagi üllatav), aga õhk ja olemine palju mõnusam kui linnas. Surfilained olid küll väikesed, aga algajatele just head :) Päev oli nii mõnus, et magasime isegi selle lausa Eesti meedias kõlapinda leidnud maavärina täiesti maha…

Advertisements

6 Responses

Subscribe to comments with RSS.

 1. Leelet said, on September 15, 2011 at 5:35 pm

  Väga “valus” on lugeda et kusagil niiiiii palav :). Mul koduaias on viimase kahe päeva torm/tuul/vihm jms asi mis loodus pakub, maha murdnud suure tamme (mis õnneks maandus naabri aeda).
  Aga tore on lugeda, et sul kohanemine hästi läheb. Ole tubli Sõbake!

 2. Holm said, on September 15, 2011 at 6:25 pm

  Tervita Karabanat kui kuskil näed!

 3. isa said, on September 16, 2011 at 6:50 am

  mis kala see kollane on?

 4. talikas said, on September 16, 2011 at 2:49 pm

  ma arvan, et on natuke küpsetatud lõhe?

 5. Kerly said, on September 23, 2011 at 6:10 pm

  Oi, see rand on kyll v2ga kole, nagu kuskil sodiaugus :S
  Ilmselt 88sel helendasid ka ;)
  Sinu fotod hakkavad mulle mu Korea fotosid meenutama, neil on tihti igalpool marmorist lauad ja tundub, et see on seal kandis v2ga levinud

  • talikas said, on September 25, 2011 at 4:50 am

   tõesti imelik sodi. see on tegelikult vist selle pärast, et suvehooaeg on läbi ja ükski jaapanlane enam rannas ei käi… seetõttu ka ei koristata.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: