Wicked Winterfrost

Arriving in Tokyo // Here We Go!

Posted in Japan by talikas on September 8, 2011

Polegi midagi jõudnud veel blogisse kirjutada Tokyost ega siia saabumisest. Peamine põhjus on muidugi see, et turistina sellises linnadzhunglis ringi traavides jääb esmalt puudu õhust, siis unetundidest ja lõpuks sõnadest. Igas päevas on nii palju uusi kogemusi ja üllatavaid elemente, et eile näiteks tundus, et oli mu elu pikim päev. Ja muidugi need kurikuulsad “esimesed” – esimene riisipall, esimene (päris) sushi, esimene ramen (kohalik nuudlisupp), esimesed jaapanikeelsed sõnad, esimene sake, esimene metroosõit, esimene võõrasse ühikasse peole minemine, esimene tatami põrand jne. Kõik need “esimesed” asjad võivad retroperspektiivis tunduda triviaalsed, kuid hetkes olles on suu elevusest lahti ja üritad elu eest pika kohmaka kahvanäona sulanduda väikese nunnude japside hulka.

Teile meelelahutuseks väike ülevaade sellest, kui piinlik minu siia maabumine oli. Asi sai alguse juba Eestist, kus viimased kaks nädalat olid iga päev möödunud palavalt hüvasti jättes – tulemuseks pidev sumin ajurakkude vahel, kasvav väsimus, pakkimisest keeldumine, denial faas ja lõpuks automaatkäigul kulgemine armsatele perekondlikele üritustele ja lennujaama.

Lennujaamas hakkasid käed värisema, sest kartsin tõsiselt, et sellise pagasikoormaga mind  lennukile ei lasta. Õnneks siiski sain peale ja Frankfurdis möödus kõik kaunilt, ja lend Tokyosse oli unetu, kuid okei. Trall hakkas pihta Tokyo Narita lennujaamas oma seljakotti pagasilindi pealt alla vinnates, kui sai selgeks, et ise ma seda kotti selga tõsta väga ei jaksa. Või kui jaksan, tuleb appi võtta kogu (ajavahega suhteliselt haihtunud) keharamm – arvestades, et protseduur hõlmab endas mitmeid ebaõnnestumisi, ohtlikku taarumist ja põgenevaid jaapanlasi. Aga mis seal ikka – sain oma 23+8+5 kg kuidagi keha külge riputatud – ning asusin kahetunnisele seiklusele Tokyo kesklinna suunas. Kuna sõita tuli kolme erineva transpordivahendiga, siis tuli seda “peale” ja “maha” vinnamise koomikat mitu korda läbi elada – kogemus, mis on kahtlemata täiesti ainulaadne, kui seda teha täistuubitud Tokyo metroos ise samal ajal paaniliselt hammaste vahel Tokyo rongi- ja metrookaarti hoides (sest käed olid ju asju täis!) ning lootes, et see, et minu kaardi peal olevad peatuste nimed ning need konksud, mida ma aknast näen, ei ühildu, ei tähenda tingimata, et sõidan juba kuhugi Kyoto suunas. Ja vaesed vaesed nunnud ja viisakad jaapanlased, kes pika puhkiva ja tilkuva valge naise ning tema mõrvarliku seljakoti eest põigeldes oma mobiiliga jätkuvalt mängida üritasid. Soovides oma pagasi kaalu võimalikult vähendada ning ilmselge meeltesegadusese tõttu Tokyo lennujaamas olin selga kuhjanud suure portsu riideid, mis 28-kraadises Tokyo kuumuses tundmatu sihtkoha suunas tüürimise veelgi unustamatuks tegid…

Igatahes, tänu paari toreda jaapanlasele abile jõudsin enda üle naermisest väsinuna õigele tänavanurgale ja leidsin tüdruku, kes enne mind selles korteris elas, kuhu nüüd sisse kolisin, ning mind pandi viisakalt kuid kindlakäeliselt esimese asjana koristama. “Mmm… Muide, miks sa siit korterist ära kolid?”, pärisin ettevaatlikult oma uue ameeriklasest sõbranna käest, ise samal ajal roosade kummikinnaste välkudes pliidiraua küljest rokka maha kraapides. Lindsey vastas: “Noh, muidu on siin okei, superhea asukoht ja hind normaalne, aga tead, see hallitus…”. Ahah…

Advertisements

19 Responses

Subscribe to comments with RSS.

 1. Kärt said, on September 8, 2011 at 5:11 am

  wow! mis sind jaapanisse viis! ja kui kauaks?! Olen muidugi kadedusest roheline ja rahustuseks sirvin siin vanu pilte ja proovin vaadata mõnda animet :P ….ära siis unusta minu eest okonomiyakit süüa….. ahh natsukashiii naaa!

  • talikas said, on September 8, 2011 at 8:29 am

   tsau, aastaks õppima :) see okonomiyaki on pannkook jah? kindlasti proovin… täna sõin natto makit… huvitav!!!

 2. Tanel Terase said, on September 8, 2011 at 5:46 am

  Väga hea. Mul on hea meel, et elu on seiklus. Päris võrrelda ilmselt ei anna, aga meenutab sellist vana head +32 kraadi kell 6 marsas püsti 30km sõitu. Peale esimest 5 minutit tahaks maha saada ja nii ülejäänud tripi, aga väga valikut vist pole. Ja tore, et sa sisse elad. Algust arvestades ei tohiks probleeme tekkida ;)

  Cheers!

  PS ma sain sisse:)

  • talikas said, on September 8, 2011 at 8:31 am

   aitäh, elan sisse sajaga… ainult, et midagi ei saa aru enamuse ajast :)))) ja palju õnne sisse saamine puhul!!!!

 3. Lauri said, on September 8, 2011 at 7:02 am

  Jään pikkisilmi ootama pilti roosadest kummikinnastest :)

  • talikas said, on September 8, 2011 at 8:31 am

   hallitusest ei tahagi pilti? :P

   • Lauri said, on September 8, 2011 at 8:58 am

    ainult juhul, kui ta vohab vähemalt poolde seina ja tundub elus olevat, nagu mingis c-kategooria õudukas ;)

 4. gustav said, on September 8, 2011 at 7:17 am

  õnnitlused kotiga läbimurdmise puhul!

  • talikas said, on September 8, 2011 at 8:32 am

   :D tänks. oli jah tõeline läbimurre…

 5. ex-pinka said, on September 8, 2011 at 12:35 pm

  Parimad tervitused sulle minugi poolt. Sa saad kindlasti hakkama! Et asi kindel oleks, siis pea meeles Jaapani vanasõna: If woman wants – she will go through rock

 6. Kristi said, on September 8, 2011 at 3:14 pm

  Mulle tulevad meelde vanad head ajad, kui ma Pariisi kolisin ja sa mulle metroo peale vastu tulid. Ma pole vist kunagi kedagi nähes õnnelikum olnud:)

 7. Mait Joorits said, on September 8, 2011 at 3:26 pm

  L’air autant que vous, ma chère…

 8. Ylle said, on September 8, 2011 at 5:16 pm

  Päris naljakas… Tubli Maria, olen su rammu üle uhke! Muide okonomiyaki on palju palju enam kui lihtsalt pannkook ja eriti lahe, kui saad selle ise kuskil söögikohas valmis meisterdada ;)

 9. B said, on September 9, 2011 at 6:58 am

  mulle tundub, et sa näed jub anatuke jaapanlase moodi välja:) aga ma loodan, et sa leiad varsti omale mõne ilma hallituseta ruumi ka:)

  • talikas said, on September 13, 2011 at 4:22 pm

   hallitusega on kõik kontrolli all – varsti kirjutan :)

 10. Yev said, on September 9, 2011 at 8:03 am

  Also in English please ! :-)

 11. martin said, on September 9, 2011 at 3:01 pm

  I ran the text through google translate and it sounds like you are doing fine. But why do you pull up your trousers on the photo ;)

  • talikas said, on September 13, 2011 at 4:24 pm

   yes, all is very well! i think im pulling up my trousers in anticipation of the 28 degrees in tokyo… and me being totally overdressed and overwhelmed ;)

 12. Kerly said, on September 23, 2011 at 5:57 pm

  See koti tassimisjutt ajas kyll sydame pahaks. See on k6ige halvem osa reisimise juures…puuuh, isegi kui on vaid paar s2rki ja paar pykse, hygieenitarbed ja sokid-alukad, on IKKA, IKKA kott liiga raske.
  Ma imetlen Sind, et selle 2ra tegid!


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: