Wicked Winterfrost

Home: Wasp Party

Posted in Estonia by talikas on November 11, 2009

talv_tuli

Kodu, kus ma Tallinnas koos kahe elukaaslasega elan, ei ole lihtsalt maja vaid hoopis justkui inimene (pensionär) või olend (kummitus) või lõputu lugu (kana ja muna dilemma). Siin olles on alati turvaline mõnulev tunne, muust maailmast isoleeritud vaba olek ning prõgisev kamin vuristab aja liikuma kiiremini kui tarvis oleks. Kuid meie maja on nagu elusolend mitte ainult sellepärast, et tal on pikk ajalugu ja intrigeerivad eelmised elanikud ning nendega seotud kappidest välja turritavad kaootilised mälestusejupid vaid pigem seetõttu, et see maja… ei maga!  Kogu aeg mingi pull käib.

Kõigepealt turtsus veepump iga kolme minuti tagant nagu solvunud bronhiidis tiiger, siis juba iga kolmekümne sekundi järel, ja, et natukegi rahu saada, keerasime kokkuhoidlikult pumba kinni, kui just vett väga vaja polnud. Sellise käitumise peale võttis kuumaveeboiler kopsud õhku täis ja lõhkes suure vilinaga, jättes meid üleüldse veeta. Nädal aega tühjalt puhisevate kraanidega (hambaid pesime vihmaveetünnis) motiveeris poisse lahendama kanalisatsioonimüsteeriumi ning kraavi kaevama ja… ausalt öeldes, ma ei tea, mis nad seal täpselt tegid, aga läks palju liiva, aega ja kuivasid särke, ja vesi tuli lõpuks tagasi.

Nüüd on meie vanakesel majal uus mure: õues on aina jahedam ja akende vahelt puhub muudkui külma õhku. Kütad ja kütad (sisseajavast ahjust ma ei räägi), puudki varsti otsas, aga ikka tunned varvastel jahedat talvetuulekest (Karl: “Mis külm? Mul on teine tekk veel”). Aga! Otsekui märgiks, et me ikkagi mõnikord kütame, ärkasid rahulikust talveunest mitte nii rahulikud pööningul pesitsevad herilased, kes nüüd sala-aukude kaudu meie elamispinda ründavad. Bzzzzzzzz….. Bzzzzzzzzz….. Bzzzzzzzzz….. kajab me kõrvus ja Karl poriseb omaette, kui neid vaeseid poolunes, kuid siiski võitlusvalmis, linnukesi mitmekaupa voodist, vannitoa põrandal hängimast, riiete seest jne avastab. Õnnetud herilased on tuppa jõudes suhteliselt uimased ning segaduses, aga väga motiveeritud!, ja nii tekibki mitu korda päevas väike herilas-huumorihetk: Bzzzzzzzzzz….. Bzzzzzzzzz….. Bzzzzzzzzzzz…. ja siis põnts! vastu seina.

Advertisements

7 Responses

Subscribe to comments with RSS.

 1. karl said, on November 12, 2009 at 11:28 am

  on olnud ka inim-huumorihetki (herilane märkas mind esimesena)

 2. isa said, on November 13, 2009 at 4:39 am

  Otsige üles pööning.
  Viige waspidele kingitusi.
  Näiteks arbuusi, pirne..

 3. talikas said, on November 13, 2009 at 7:24 am

  nad ei hooli vist niivõrd magusast kui soojast õhust ja meie seltskonnast…

 4. T. said, on November 22, 2009 at 6:35 pm

  Awesome picture!!!
  T.

  • talikas said, on November 22, 2009 at 9:58 pm

   thanks! you should learn estonian :))

 5. Kerly said, on December 5, 2009 at 9:46 pm

  See foto on t6esti kena. Sul oli au seda hetke kogeda.

 6. talikas said, on December 9, 2009 at 8:51 pm

  aitäh :)


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: