Wicked Winterfrost

Packing My Bag, Ready To Go (Not)

Posted in Estonia, Trans-Siberian by talikas on May 26, 2009

packing my things

Hurray! Travel preparations have been rather successful. I have all my visas (Russia, Mongolian, Chinese) and Juliette started her journey Brussels-Riga-Tallinn today! I’m slowly getting my stuff together (thanks, Meelis, for the trousers) and trying to turbo-read some books about Mongolia. On the photo you can see the draft version of my backpack… Still missing a few things.

I’m advised to take along salt and pepper, as it is scarce in the rural areas of Mongolia, and a head-lamp for moving around  nighttime because in cities (in the very few cities Mongolia has) the streetlights are more of an exception than a rule. Picking out clothes for the trip is also tricky, because temperature in Mongolia can be +24 C at daytime and +4 C at night. Plus, it was snowing today in Irkutsk (despite the +30 C on the day before), so I guess I need to be prepared for every kind of weather.

And, yes, I have travel fever : )

11 Responses

Subscribe to comments with RSS.

 1. ganges said, on May 26, 2009 at 5:41 pm

  Jaja. Eks sul on veel asju mis pildilt puudu, aga targutan ikka. Kui keski läheb siis ikka tekib tunne, et hakkan ka kohe asju pakkima.

  No Roberto Cavalli igatahes. A räägitakse, et maailma parim reisivarustus on kilekott. Sellega saab igast asju teha. Sisse panna mingit värki näiteks. Et kuiv püsiks. Sest ka keset kõrbe võib mõni 6 liitrine veepudel otsustada su seljakotti tühjeneda. Tõsilugu.

  A mina ei saa kuidagi, kui just pole öö, päikeseprillideta. Ja kõrvatropid on ka ootamatult tihti tarvitust leidnud.

  Ja targad ütlevad, et lisaks Loperamiidile võiks miskit pehmemat ja bakteriaalset tasakaalu taastavamat võtta. No Lacto 7, Smecta või Gefilus näiteks. Plaastreid-sidemeid ei paista.

  Ja kas sa kavatsed tõesti lõkke peal süüa tegema hakata? Need riistad siis ja mingid kuivained kah. Mongoolias on üldse mida põletada? Hobusesõnnikut?

  • talikas said, on May 27, 2009 at 6:10 am

   ohhoo, ganges! kusjuures, mul on hunnik 3-liitriseid nö suletavaid kotikesi asjade kuivana hoidmiseks, aga ühe suure a la 10 liitrise kilekoti peaks küll kaasa võtma. see on väga hea nõuanne sul.

   plaastrid-sidemed tulevad, kauss-kruus-lusikas ka, aga priimust-supipada jne kaasa võtma ei hakka. kui selgub, et vaja, otsib kohapealt.

   päikeseprillid peab kindlasti ostma, sest need super-emod-suurte-klaasidega, mis mul praegu on, ehmatavad väikesed mongolid ära.

 2. Tiit said, on May 27, 2009 at 11:30 am

  kui oled huvitatud, siis mul oleks laenata üht norra kuningliku sõjaväe superluks komplekti metall-lusikast, -kahvlist ja -noast, mis püsib kenasti koos ja mahub igale poole (saime need ühe meie tuletõrjeühingu liikme eesvõttel paari aasta eest). et see on mulle aga peaaegu talismani eest, siis kaotsi-minekul tahaks kuulda vähemalt üht hiiglama-põnevat lugu sellest, kuidas tuli suur draakon ja selle komplekti sult tuuri pani; ühtlasi tuleks kasuks imepisike marrastus põlve peal, mis oleks tunnismärgiks toimunud võistlusest (see lisaks asjale värvi). siis suudaksin leppida tõsiasjaga, et mul seda komplekti enam pole.

  • talikas said, on May 27, 2009 at 7:00 pm

   oi, oi, oi. draakonid, võitlused, sõjahaavad… kõik see võib veel juhtuda, ja kindlasti räägin sulle gobi kõrbe kuraditest värvikaid lugusid, aga südant mul nii palju ei ole, et su talismani ära võtta. (loe: mul on juba sarnane riistapuu :))

 3. isa said, on May 27, 2009 at 1:28 pm

  vikerkaarevärvi tuub joogitablettidega on mõttetu ruumiraiskamine.
  kergelt mullitav ilusat (aso)värvi jook võib vabalt joomata jääda.

  • ganges said, on May 28, 2009 at 2:17 pm

   lisaks meelitavad need tabeletid iagasugust vett jooma. aga keemilisusele vaatamata, nad baktereid siiski ei tapa.

 4. Mickey said, on May 27, 2009 at 4:23 pm

  Hum. Excuse-me for disturbing, Talikas (by the way : does Talikas mean something?! Like maybe “I can’t stay quiet on my chair, I need to move all the time!!!”

  ..so, just a word about those packages. It seems that you’ve forgotten something quite important!

  …where are the tickets for train/plane?

 5. talikas said, on May 27, 2009 at 7:01 pm

  talikas is the nickname of my grandfather, and since i have never really had a nickname, i just stole it from him :) in reality, it’s a short form of our surname “winterfrost” in english.

  no tickets. change of plans. we’re hitchhiking.

 6. Muff the Whistler said, on May 28, 2009 at 12:47 pm

  Safe travels and good times to you! BTW, the only cure for travel fever is to travel… but then that’s not really a cure, because once you’re yield to the fever, your ability to resist is lower for the next time….

 7. Limonchita said, on May 31, 2009 at 8:23 pm

  oi mis polaroid;)

 8. tõnis said, on June 1, 2009 at 8:22 pm

  hahahaaa… pusa läheb ka! vh!


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: