Wicked Winterfrost

Kisses for You and Baby Kisses for Me

Posted in Belgium by talikas on March 4, 2009

musi

Ääretult tülikas kombetalitus siin Belgias on loomulikult see pagana musitamine.

Belglased annavad nii kohtumisel kui lahkumisel kaaslastele ühe põsemusi, pariislased aga kaks, shveitslased kolm, kuskil Lõuna-Prantsusmaal lausa neli. Eestlaste jaoks on võõraste musitamine ikka väga imelik (sama imelik kui belglastele kallistamine), ja siis veel kõik need kirjutamata reeglid…

Saa siis aru, kui kohtud Belgias oma Prantsuse sõbraga, et kas tuleb musitada üks või kaks korda. Ja kummale põsele? Kõige piinlikum on mõistagi, kui tema arvab, et kuna olete Belgias, siis on paslik üks musi, ja sina püüdlikult kultuurne näides viskad peale üht mopsu oma teise põse ette… ja jääd vaevu tasakaalu hoides totakalt õhku rippuma. Ja siis punastad, puterdad midagi globaliseerumisest ja ei julge enam kaaslasele otsa vaadata. Äkki veel arvab midagi.

Kas üldse tuleb musitada? Ja keda? Kas ülemusi ja kolleege? Kõiki !? Tööl tavaliselt ei mopsutata, aga igal pool mujal küll. “Aga kui väga hästi ei tunne?”, küsiks eestlane. Ikka tuleb musitada. Isegi siis, kui kohtad pargis oma sõbra kümmet sõpra, tuleb kõik ükshaaval läbi musitada, ükskõik kui mudased, pohmellilõhnalised ja higised nad ka poleks. Ja peale 15-minutilist jutuajamist pargist lahkudes tuleb kogu musituur muidugi uuesti läbi teha. Püüdlikult häälekalt matsutades, et ikka viisakat muljet jätta. Ja hoidku selle eest, et unustad, siis oled mats.

Muide, musitada tuleb isegi siis, kui kell 8 hommikul oma natuke läbipaistva ja suvaliselt selga visatud hommikumantliga kööki tuiates avastada, et korterinaabril on uus peigmees, kes parasjagu kohvi keedab. Ja end siis lõbusalt tutvustades, et “Tere, ma olen see ja see Pariisist”, oma põsekese sulle nina alla lükkab. Kurat, sõbranna peika, mida ma siin musitan? Ja appppiiii, üks või kaks musi?

Siis muidugi veel kahe prillikandja kriipivad ja takerduvad musid, liiga pikad ja liiga lühikesed musitajad, paksud lehkavad mehed, hiigelrindadega naised, põse asemel järjekindlalt ja jõuliselt sinu huuli sihtivad mehepojad, mölakad ennasttäis kädistavad tüübid, bitchid tsikid, (vastselt) endised poisid, (vastselt) endiste poiste pruudid. Erandeid ei tehta, põsk valmis ja huuled torru!

Kuigi… kõige hullem on muidugi see, kui kedagi tegelikult suudelda tahad. Kohutavalt piinlik asjaajamine.

Advertisements

16 Responses

Subscribe to comments with RSS.

 1. Holmps said, on March 4, 2009 at 11:43 am

  (holm hirnub naerda) sul ikka sulg jookseb:) loodetavasti tuleb komisjonis kirjutatud protokollidest lähiajal kogumik välja:))))

 2. mrknt said, on March 4, 2009 at 1:40 pm

  väga hea. mul tuli vähemalt viisteist võimalikku piinlikku situatsiooni kohe pähe.

 3. Maria said, on March 4, 2009 at 2:27 pm

  Selle musitamise on välja mõelnud arad noormehed, kes sujuvalt pärissuudlusele üle üritavad minna. Aga kes see Pariisist on?

 4. B said, on March 4, 2009 at 2:41 pm

  http://www.elu24.ee/?id=89667 meil võib siiski lootust olla:D

 5. isa said, on March 4, 2009 at 2:50 pm

  päris-venemaal on sõprade vahel viimane mats huultele, vist orthodoxi kirikust pärit komme.

  Sulejooks on tõepoolest kütkestav!

 6. Mari said, on March 4, 2009 at 4:10 pm

  Ja Belgias musitavad mehed ka omavahel. See oli üllatuseks!

 7. Mikk said, on March 4, 2009 at 4:13 pm

  aga räägi sellest pikemalt kui kedagi musitada tahad? või suudelda?

 8. talikas said, on March 4, 2009 at 5:39 pm

  hehehehehe :) kohe näha, et seks müüb. ja musitamine ka.

  ja “pariis” oli isikuandmete kaitse eesmärgil valitud linn :)

  mmh, prints philip, head uudised… ;)

 9. Laurent said, on March 5, 2009 at 1:54 am

  I kept a little kiss to remeber, but how can it compare with THAT ?
  Looks like it’s been grown in The Little Shop of Horrors :)

 10. talikas said, on March 5, 2009 at 7:26 am

  oh, laurent, but admit that you would like to have those lips at home. on the kitchen table, quietly waiting for you 24/7…

 11. tiit said, on March 5, 2009 at 9:39 am

  Maria,

  Hää teema :-)

  “Mopsutamine” tundub olevat üsna õnnestunud ja geniaalne tõlge sellele tegevusele (bisou). Vaatasin, et elektroonilises ÕS-is (2006) seda veel pole (seal pole muidugi paljusid asju), kuid kuugeldamine näitas, et tegelikus keelekasutuses ikke juba esineb.

  Mäletan, et eelmine aasta lugesime akadeemilise kirjutamise loengus mingit teksti, kus keegi oli klassifitseerinud neid mopse või mopsutusi. Seal siis oli, et Venemaal on see mahlane meestevaheline mops otse suule. Venest ekspartrieerunud tudengid asusid punastades kohe seletama, et see oli mingi Brezhnevi ja tema sõprade eralõbu, et tänapäeva Moskva tänavail see ikka ei kehti sugugi ja võib sootuks kurvasti lõppeda…

  Aga jah, mopsutamine on tõsine asi. Viimane kord unustasin ühel juhul ära, vaatasin niisama soome-ugriliku pilguga tähendusrikkalt otsa… peaaegu oleks puhkenud skandaal… et kas ei austa enam inimesi jne., vms.

 12. tiit said, on March 5, 2009 at 9:46 am

  või nojah, kui tahta korrektne olla, siis vist eristatakse üsna täpselt “bise”-e ja “bisou”-sid ja siis seda kolmandat asja, mis sinna perekonda kuulub (viimase osas meid hoiatati — näppu viibutades — et sellega ei tohi viga teha)…

 13. talikas said, on March 6, 2009 at 8:45 am

  tiit, hahaha, mul võttis natuke aega, et see kolmas perekonnaliige välja nuputada. väga tähtsad jah kõik kolm :)

 14. Laurent said, on March 6, 2009 at 7:02 pm

  Ok, right i admit :)
  but .. mm .. only the lips ?

 15. JM said, on May 12, 2009 at 9:47 am

  Oi ma ei teadnudki, et sa kirjutad. Nüüd leidsin. See on sul tore tekst. Tead mul on selle musiasjaga ka väga suured probleemid, õnneks pole kunagi mingis suudlevas riigis pikemalt viibinud, küll aga on igasuguste välismaalastega seda jama rohkem kui rubla eest. Praegu näiteks teen ühte kultuuritükki paari prantsuse tütarlapsega ja see on peaagu sama halvav, kui ameeriklaste vastusevailikuteta “hauaarjuu”, kui nad oma musidega igal õnnetumal kiirkohtumisel ründavad. No pagan, ma olen ju külm põhjamaa naine, viirastus tundrajärvel ja virvatuluke soolaukal, mismoodi ma nüüd lihtsalt tulen ja suudlen, labaselt ja ilaselt? Füüsiline kontakt, what? On ju vaja kümme puuda soola ära süüa, enne kui teisele inimesele üldse otsa vaadata tohib! Mu personaalruum on poolteist meetrit! Õhh!

  • talikas said, on May 12, 2009 at 11:14 am

   kirjutan jah harva. sest harva on midagi öelda :)


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: