Wicked Winterfrost

Introspection

Posted in Belgium by talikas on December 16, 2008

reflection

Muudkui uuritakse mu käest, et mida praktikant Euroopa Komisjonis tegema peab. Vastus on lihtne: kes seda teab.

Igal praktikandil on juhendaja, kes teoreetiliselt peaks stazhööri õrnalt läbi eurorägastiku juhtima ja väikeste ja suuremate ülesannete abil Komisjoni eluolu selgitama. Tegelikkuses on nii, et mina ei näinud oma juhendajat esimesed kaks nädalat, ja edaspidi olid tema ilmutused harvemad kui Valgel Daamil. Esimesel päeval surati mind kuhugi steriilsesse kabinetti, pisteti meetri-kõrgune raamatukuhi nina alla ja öeldi: loe! Tuleviku internetist, FP7 programmidest, firmadele mõeldud veebikeskkondadest, RFID-st (Radio Frequency Identification — need väikesed kiibid), nn Asjade Internetist… Sain teada, et Komisjon näeb ette tulevikku, mis on reguleeritud infot vahetavate kiipide, robotite ja AI-süsteemidega (eesti keeli kunstlik intelligents?). Mitu korda kontrollisin järele, kas need ikka on Komisjoni ametlikud dokumendid, mitte kogemata näppu sattunud teadusliku fantastika kogumik. Komisjon mis komisjon. Einoh, aitäh, tunduvalt põnevam kui mingite finantside kontrollimine, aga mis edasi?

Siis ilmus välja proua juhendaja, rääkis hästi kiiresti ning täiesti võõraste sõnadega ja möll läkski lahti: “Kirjuta meie aastaraamatusse raport RFID Clusteri 2007-2008 tegevuse ja tulevikuvisioonide kohta! 10 lk, järgmiseks nädalaks! Mis mõttes sa ei tea, mis Cluster tulevikus plaanib teha? Mõtle välja” Ja nii edasi. Tundub, et praktikant võib sattuda osakonda, kus ta täielikult unustatakse, ja tema 5 kuu ülesandeks on uurida selle ja selle nähtuse “majanduslikke mõjusid” (ehk siis teisisõnu: tee, mis tahad, me seda niikuinii ei loe), või ta võib maanduda otse eurokraatia sagivasse südamesse, kus põlevalt kiiresti täitmist vajavaid ülesandeid rohkem kui lätlastel varbaid.

Mina olen õnneks sattunud mind aktiivselt kaasavasse osakonda ja täidan kõikvõimalikke jooksvaid ülesandeid. Kirjutan kokkuvõtteid asjadest, millest kunagi kuulnud pole, olen koosolekute kirjatsura, täiendan veebi, täidan Valge Daami täiesti arusaamatud soove (nt loon teadust nimega “firmade koostalitusvõime – Enterprise Interoperability“), tuuritan konverentsidel jne.

Viimased paar nädalat olen Loki juhtimisel ametis olnud Komisjoni teatise (Commission communication) ettevalmistamisega teemal Internet of Things ja tunnen end tänu sellele täiesti täisväärtusliku eurokraadina. Aitan kirjutada paberit, millel pole küll siduvat seadusandlikku jõudu, kuid mis on sui generis dokumendina Komisjoni ametlik seisukoht. Mõistagi pakin mina oma asjad kokku tunduvalt varem, kui see teatis ükskord avaldatud saab, aga jälg jääb maha. Mis siis, et seda teame ainult mina ja Loki ;)

Advertisements

2 Responses

Subscribe to comments with RSS.

  1. Tiit said, on December 17, 2008 at 4:06 pm

    AI = tehisintellekt

  2. talikas said, on December 17, 2008 at 5:09 pm

    oo, aitäh, tiit… eesti keel ununeb :)


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: