Wicked Winterfrost

These Will Be Splendid 5 Months in Brussels

Posted in Belgium by talikas on October 8, 2008

Ma ei taha teile täna rääkida sellest, et Brüsseli inimesed on ameeriklastega võrreldes tohutult kurjade nägudega, või sellest, et ilm on siin kõige koledam üldse, ega sellest, kui kehv on kontsadega munakivitänavatel kiirustada, lõppematutes järjekordades seista, või sellest, et mul on väga tore korterinaaber, vaid hoopis taolisest imeloomast nagu “networking”.

Noh, see on see asi, mille jaoks kõiki neid loetlematuid vastuvõttusid siin Brüsselis korraldatakse. Et saaks minna, valge veini klaas näpu otsas, ja muudkui suhelda. Aga mitte normaalselt suhelda, oh ei, siin on omad normid. Kõigepealt, peab olema äärmiselt originaalne ja välja mõtlema umbes kaks pick-up line’i (nt “what DG are you in? what horrible weather again…”) ja siis neid kordamööda loopides mööda inimesi tuiskama. Ja siis, muidugi, tuleb teine reegel. Ühe inimesega, kui ta just pole sulle kuidagi kasulik (või sõber?!), võib veeta 59 sekundit ja mitte kauem. See on reegel! Ja reeglid on täitmiseks. Tegelikult, kui hakata mõtlema, siis ju mõistlik ka, sest kui iga inimese peale kulutada keskmiselt 59 sekundit, siis saab 300 inimest ju lausa.. 5 tunniga läbi käidud! Super.

Aga siit tekib tähelepanelikul lugejal kohe küsimus: kui sa sellist suhtlemisviisi nii väga ironiseerid, miks sa siis käid nendel vastuvõttudel? Nojaa, touché. Esiteks ma muidugi loodan ikka siin lõppude lõpuks kellegagi tuttavaks ka saada, mis siis, et absoluutselt kedagi tundmata on algus raske ja julgus jätab kõige kriitilisemal hetkel maha.

Ja teiseks, kas pole ilmne? Tasuta toit ja shampanja. Mmm, lõhevõileivad, kitsejuustushufleekoogikesed, maeiteamitmejuustukakukesed, singivõidevanikud, oliivikreemivaagnad… Aga ühte ma ütlen. Kui arvate, et peale kolme klaasi shampanjat on julgust rohkem, et härrade-prouadega suhtlema hakata, siis eksite rängalt. Selleks hetkeks käib pea kergelt ringi ja süda mustast kalamarjast paha. Ja siis tuleb koju minna, pea norus, ja mõelda, et pole midagi… homme tuleb uus vastuvõtt.

Advertisements

11 Responses

Subscribe to comments with RSS.

 1. Limonchita said, on October 8, 2008 at 8:18 pm

  hmm, ma just mõtlesin, et tuleks sulle külla aga see jutt siin pole kuigi lillelini, et sinu ja juustukuklite nimel siis….kas sa oled koguaeg seal või sõidad vahepeal kuskile ära? siin on üks sooduskampaania paar päeva, et ma peaks kiirelt reageerima sel juhul. musimusi rokipardike!

 2. talikas said, on October 8, 2008 at 8:29 pm

  heh, ära lase minu shampanjasest irooniast end heidutada. sa niikuinii vastuvõttudele ei pääse, nii et juustukukleid pean sulle isiklikult pakkuma :P

 3. MIllega sa seal tegeled peale networkimise? Tulen ilmselt hiljemalt veebruari alguses ise ka Brüsselisse, siis võiks kokku saada ja muljeid vahetada.

 4. isa said, on October 9, 2008 at 6:55 am

  “must kalamari” on kindlasti lumpfish’i (e. k. merivarblase) mari, E- ainete keemiaga mustaks värvitud. Täiesti söödav, lusikaga tarbimiseks liiga soolane.

  Kombinatsiooni kalamar+ vahuvein ajab judinad peale, pea vastu!

 5. Holmps said, on October 9, 2008 at 7:04 am

  tee ikka pilti ka. sama taktika mis NY gettos peaks funksima küll:)

 6. talikas said, on October 9, 2008 at 7:11 am

  nojah, muidugi, kui asju õigete nimedega nimetada, siis pakuti eile seal mitte shampanjat ja musta kalamarja vaid vahuveini ja merivarblase marja. viimane ei kõlagi halvasti, pigem eksootiliselt :P

  pilti teen kindlasti. ootan muusat :)

 7. B said, on October 9, 2008 at 9:20 am

  kui sa sea l5 kuud networkitad siis mingi hetk sa näed kindlasti kas üllet, peetrit või erikut, peaaegu iga nädal on neist mõni brüsselis jälle. belgia vahvleid oled juba söönud? need on niiiii head. ja belgia šokolaad ka muidugi :)

 8. talikas said, on October 9, 2008 at 11:04 am

  ülle, peeter või erik — aga berit? kogu stampswampide perekond peaks ikka esindatud olema… ;)

 9. liina said, on October 10, 2008 at 8:19 am

  Mis DGs sa siis oled? :) Minu too on ka eurovargi ja Brusseliga seotud…

 10. talikas said, on October 10, 2008 at 1:33 pm

  DG INFSO Teie teenistuses ;)

 11. gustavkalm said, on October 12, 2008 at 1:22 pm

  kallis maria! ära lase neil networkijatel oma pealiskaudsusega sind ära süüa! Sjung fara hopsoro rallalei (vist nii)! Mu Institutions Politiques Comparées õppejõud ütles, et lobbistid on korruptsioonibossid ja antidemokraadid! Ma usun, et sa suudad seda ikka huumoriga võtta!
  Nov viimane nädalalõpp la morte subite’i;)


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: