Wicked Winterfrost

Kätte Jõudnud Suvi

Posted in France: Paris by talikas on April 25, 2006

Tõesõna, selle streigi oleks ju võinud planeerida teisele ajale, et nüüd, kus Pariisis suvised päevitamis-ilmad, ei peaks kuum-umbsetes klassiruumides istuma (“Einoh, siin klassis võib olla kuni 30 kraadi. Riietuge vastavalt ja võtke alati veepudel kaasa”, soovitab kunstiajaloo õpetaja).

Kaks kuud ilma koolita aga annab end valusalt tunda, sest entusiastlikud õppejõud eeldavad, et streigi ajal valmisid kõigil usinasti esseed ja referaadid (“Tähtaeg siis järgmisel nädalal, eks!”) ning avaldavad naiivselt lootust, et kogu semestri materjali (alates veebruarist!) võiks nelja tunniga läbi võtta. Nii oligi tänane 9-tunnine (!) koolipäev küllaltki veenev näide sellest, kuidas ma veedan oma Pariisi järgmised (ja viimased) poolteist kuud.

Advertisements

One Response

Subscribe to comments with RSS.

  1. Ain said, on April 26, 2006 at 9:41 am

    Siseruumides mõõdetakse temperatuuri ühe meetri kõrgusel põrandast toa välisseinas oleva aknaga seina vastasseinas. Töökaitse normidega on lubatud temperatuur kontoritöödeks 17-22 C sõltuvalt õhuniiskusest. Aga see vist kehtib ainult poola torumeeste kohta ja tudengitele ei laiene.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: