Wicked Winterfrost

Kesklinnas Kiiver Pähe

Posted in France: Paris by talikas on March 22, 2006

rebellious

Täna nägin siis mina ka esimest korda seda Pariisi streiki. Lähedalt noh.

Kesklinna Saint Michel’i bulevard oli Pantheoni juurest kinni pandud, kõikvõimalike turvistega kaetud politseinikud olid moodustanud sõiduteedele politseiautodest, traataedadest ja iseendast põnevad barrikaadid ja siis seal kõige keskel, kuhu oli tekkinud selline meeldivalt ülerahvastatud jalakäijate tänav, tegid noored poisid lollusi.

rynnakuks valmis

Kes julges, viskas politseiauto poole õuna, kartuli või väikese kivi. Eriti mässumeelsed (kaaslaste toetavate huilete saatel) viskasid korravalvurite suunas nuudleid (!?), tühje klaaspudeleid või suuremaid kive. Ei mingeid nõudmisi, ei mingeid vaadete avaldamisi (va üks lipu moodi asi ja paar kleepekat), ei dialoogi, kõnesid, ei midagi asjalikku: ainult huligaansus.

julgustuseks

Julgelt võib väita, et fotograafide-ajakirjanike arv ületas aktiivsete meeleavaldajate oma. Aktiivseid meeleavaldajaid, kes olid oma näo sallide taha peitnud, turgutamiseks veini kulistasid ja midagi peale vahtimise ka ette võtsid, oli kümmekond. Ülejäänud toetasid nende ettevõtmisi tagasihoidlikuma huilgamisega ja uudistasid niisama.

Streik nägi välja näitks nii: 1 aktiivne streikija otsustas oma suhtumist näidata sellega, et paljastas politseinike suunas oma tagapoole: ta liipas massist eemale politseinike tara juurde ja hakkas pükse maha võtma ja kohe! oli tema ümber u 20 fotograafi-kaamerat, kes oma sähvimise ja filmimisega jätsid mulje nagu tõesti toimukski midagi heroilist ja vaatamisväärset. Poiss tõmbas püksid üles, teda kiideti kaaslaste poolt väikese kisaga ja siis kratsiti kukalt, et mida võiks veel teha…

ohh viskame selle neile n2kku

Pariis oli meeleavalduseks hästi ette valmistatud, kõik lähedal asuvad poed-asutused olid suletud, kõrvaltänavates ootasid kümned ja kümned politseiautod ja natuke kaugemal ka suured tumesinised bussid, mis olid täidetud põnevil nägudega politseinikega, fotokad näpus. Valmistuti hullemaks ja küllap see kõik veel kogub hoogu, sest kes see päevavalges ikka julgeb eriti huligaanitseda, oodatakse ikka anonüümsust pakkuvat ööpimedust, suuremat rahvahulka, ja siis alles läheb andmiseks.

Ahjaa, ja eriti naljakas oli see, et kui St Michel’il toimus streik CPE vastu, siis seal samas kõrval toimus streik CPE vastu oleva streigi vastu. Mine võta kinni.

Advertisements

3 Responses

Subscribe to comments with RSS.

 1. kommija said, on March 22, 2006 at 10:57 pm

  uoooooOOOUUU, komm komm ja komm, et siis kommi teile!

 2. triin said, on March 23, 2006 at 12:34 am

  kommija on lihtsalt andekas.

  aga protestijad… nja… järjekordne näide sellest, kuidas inimesed ei oska sellist lihtsat asja nagu protestimine ning kuidas 20 inimesest tehakse maailma meediasündmus. Absurd. Kuri meedia. Sellepärast ma hakkangi ajakirjanikuks, elan ise õilsas teadmises, et pooled skandaalid polegi skandaalid, aga teistele vean muudkui jura ette. Las lollid loevad ja imestavad, et maailm on hukka läinud.

 3. kommija said, on March 23, 2006 at 10:16 am

  100% nous.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: