Wicked Winterfrost

Daatiiv ja Kolmainsus

Posted in France: Paris by talikas on February 23, 2006

Koolisüsteem on siin ikka bizarre. Loengud kestavad 3 tundi, tihti ilma mingisuguse vaheajata. Ja täpselt sellel hetkel, kui üks loeng lõppeb, algab teine. Ja loomulikult mitte kõrvalklassis, vaid kuskil porimülka taga teises majas, auditooriumis, millel ei ole numbrit ja millest keegi kunagi midagi kuulnud pole. Ja kui ma siis lõpuks hingeldades klassi jõuan, siis pean kõigepealt 15 minutit labürint-rallimisest rahunema ja alles siis suudan keskenduda. Keskenduda? Millele? Ahjaa, loeng. Loeng? Pigem etteütlus. Õppejõud loeb igat lauset 3 korda ja usinad kolla-must-valged õppurid kirjutavad kõik kribinalkrabinal üles, rõhutavad markeriga, tõmbavad jooni alla. Ja nii kolm tundi järjest! Can it be more boring?

Muidugi hirmsalt väsitab see, kui pingutad kõiki oma väheseid ajurakke (ehk siis mõlemat), et üldse teemale pihta saada, millest mulle prantsuse keeles pobisetakse, ja isegi kui ma suudan esimese tunni natuke orienteeruda, siis viimased kaks tundi olen tavaliselt ajusurmas. Ja kui siis kohe järgmisesse loengusse kihutada, ei olegi aega, et oma aju natuke puhata ja mõtteid koguda ja end uuele teemale ümber häälestada. Ahh.. eks see on alguse asi, ei peagi nii lihtsalt tulema kõik.

Advertisements

2 Responses

Subscribe to comments with RSS.

  1. ain said, on February 23, 2006 at 6:14 pm

    Täna 1918 läksid Päts, Konik ja Vilms Pärnusse Pätsu sünnipäeva pidama ja kuulutasid peo käigus teatri rõdult välja Eesti Vabariigi. Palju õnne kõigile prantsus-eestlastele. Pidage teie oma pidusid sama lennukalt, äkki saab midagi uut ja huvitavat teiegi eestvedamisel teoks.

  2. lagle said, on February 28, 2006 at 1:48 pm

    jaa, minu arvates need olid kaa nagu etteütlused. ma ei näind kordagi, et keegi midagi nt TAHVLI peale oleks kirjutanud. või mingeid NÄITLIKUSTAVAID materjale kasutanud, jumal hoidku selle eest.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: