Wicked Winterfrost

Narodnaja kultura

Posted in Russia: Voronezh by talikas on November 25, 2005

Unustage ballet! Unustage rumba ja disko ja line dance! Kõige õigem asi on ikkagi vene folk. Balleti- ja ooperimajas toimuval rahvaste sõprust ülistaval bulgaaria-vene-prantsuse ühisfestivalil nägime sellist vene tralli, mis eesti rahvatantsule tugevalt silmad ette teeb.

Eesti aeglase punta-änta asemel sooritasid professionaalsed tantsijad selliseid hüppeid-keerdeid-keerutusi, et isegi vaatajatel hakkas pea ringi käima. Laval olid korraga ligi 15-liikmeline tõsine bassihäälne meeskoor, sama suur oli ka balalaikade ja muude imepillidega varustatud ansambel; ligi 20-pealine võimas naiskoor oli riietatud sädelevatesse maani ulatuvatesse kleitidesse ning erinevalt energilistest ja kilkavatest tantsijatest liikusid need daamid laval nagu matrjoshkad, nukud, väga sujuvalt, peaaegu nagu oleks neil rattad all. Tantsijad vanuses 5-35 veiderdasid, möllasid, lendasid ja keerlesid: tulemuseks oli detailideni välja töötatud sünkroonne kaos; vaatajal ei jäänud muud üle kui ahhetada ja kogu mängu jälgida. Väga muljetavaldav.

Vaheajal mängis Vene sõjaväelane koridoris elektrikitarril igihaljast rokki, kamraadid-laigulised nõkutasid heakskiitvalt päid. Vaatepilt oli koomiline ja kuidagi veider. Kui festival läbi sai, pandi armee-kitarristi asemel üles diskopult ja ooperiteatri lühtrite all algas kogu Venemaa vallutanud gipgop-tantsulka. Mind ei üllata enam mitte miski.

karm reaalsus

Pildil hetk Voronezhi igapäevast: 2 kodutut soojendavad end “igavese tule” paistel Võiduväljakul.

Advertisements

One Response

Subscribe to comments with RSS.

  1. ain said, on December 2, 2005 at 11:43 am

    igavese tule pilt on vägev…
    Venelaste rahvalaul on kaa vägev, aga nende pesni-pljaski on maailmas suisa ainulaadne. Kui sa veel nende laevastiku tantsuansamblit näeksid, muidugi Baltiiskovo vojennomorskovo flota oma!


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: