Wicked Winterfrost

Prrrrrr…

Posted in Russia: Voronezh by talikas on November 23, 2005

Olgem ausad, ilgelt külm on kogu aeg. Kui meil ei oleks seda kiviaegset soojapuhurit (mis tujutsedes töötab ja ähvardab liigsel kasutamisel kärssama minna), siis oleksime kõik külmast sinised. Samas on akende vahelt puhuv külm tuul ka kasulik, sest nii on meil kahe aknaklaasi vahel külmkapp :) Õnneks pandi nüüd taas keskküte tööle, aga kui ikka liiga külmaks läheb, siis tuleb lihtsalt palju külalisi kutsuda, kes oma kohalolekuga toa soojaks kütakasid. Ja külaliste probleemi meil ju ei ole, sest tuba nr 43 on nagu turvakodu, kuhu kõik tegevust otsivad pärdikud kogunevad, siin söövad, tantsivad, joovad, mängivad, loevad, laulavad, chillivad, lollitavad… ja, noh, l6puks jäävad (osad neist) magama (telkidesse, magamiskottidesse, põrandale, kuhjakesi voodisse) ja lähevad hommikul kooli. Ja õhtul on jälle platsis. Ja see seltskond, kes siin hängib, läheb kogu aeg aina suuremaks, nii et viimane kord ma ei jõudnud enam nii palju pannkooke teha, et kõik söönuks saaksid. Oeh, tore, minu unistus elust kommuunis on täitunud.

Ahjaa, täna hommikul ärkasime kell 8. Miks? Ikka sellepärast, et miilits käis jälle oma kontrolltuuri tegemas ja otsustas kõikide uste peale prõmmides kogu ühika magusast unest äratada. Kontrollreidid on tavalised ja enamasti selleks, et siin illegaalselt ööbijaid vahele võtta. Ja loll on see, kes vahele jääb, sest ka väike laps teab, et miilitsale ei tehta ust lahti vaid magatakse edasi.
Kui näed tänaval miilitsat, siis ära vaata talle otsa, mine edasi – nii õpetati meile esimesel päeval, kui me Voronezhi jõudsime. Inimesed suhtuvad miilitsasse väga halvasti ning hoiavad neist parema meelega eemale. Ja miilits ise on muidugi altkäemaksumaias jorss, kes oma maine parandamiseks loomulikult midagi ette ei võta. Ja tulemus ongi käes: miilitsa hüüdnimi on “mussor”. Vene keeles on “musor” praht, prügi.

Advertisements

One Response

Subscribe to comments with RSS.

  1. ain said, on December 2, 2005 at 11:48 am

    et kohe mussor, on uudiseks. tülikad on nad alati olnud.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: