Wicked Winterfrost

Weekend tehaslinnakus

Posted in Russia: Voronezh by talikas on November 19, 2005

Täitus mu ema unistus ja ma maandusin vene perkonna kodus, maitsesin nende sissetehtud hapukurke ja magasin nende diivanil. Vastupidiselt minu ema romantilistele kujutelmadele on vene perekonna elu täiesti tavaline. Ei, pereema ei valmista igaks õhtuks ise pelmeene ega küpseta pirukaid, isa ei kulista sakuska suunurgas samagoni ja lapsedki on täiesti normaalsed. Üks komme oli küll väga meeldiv: külalist poputati lõpmatuseni ja ei lastud lillegi liigutada; isegi kui külaline oli valmis ise oma teetassi puhtaks peseme, kisti see momentaalselt tema käest ära ja suruti hämmeldunud külaline tagasi torditüki taha istuma. Sellise eluga võiks täiesti ära harjuda.

Ehk siis: nädalavahtusel käisime külas Age orienteerumis-semudel Lipetskis (Voronezhist 2.5 h bussiga põhjasuunas). Lipetsk on Tallinna suurune tehaslinn, mis meile üllataval kombel täiesti positiivse mulje jättis (olime nimelt kuulnud hoiatusi, et seal pole peale tööstuse midagi muud vaadata). Headele muljetele aitas kindlasti kaasa kaunis lumesadu (mis linna nii puhtaks ja valgeks tegi!), Elina ja Vladi (meievanused kaksikud, kelle perel külas olime) piiritu külalislahkus ja miilitsaid-vältiv-kruiis-külglibisemine pidevalt üle-keeva oranzhi Moskvitshiga. Meelelahutus ise oli muidugi selle mosse juht Dimka, kes tõelise vene ossina suitsetas-vandus-sülitas-vandus-mossekapotikaanttõstis-vandus, kuid sellest hoolimata mulle üdini heatahtliku mulje jättis.

Advertisements

4 Responses

Subscribe to comments with RSS.

 1. Hendrik said, on November 27, 2005 at 1:03 pm

  Sinu jutustusi lugedes laheb tuju veelgi paremaks, igas kohas, igas asjas, igas olendis leiad sa midagi head:) Kallistan sind kovasti!

  Sinu sober

 2. Tali said, on November 28, 2005 at 3:56 pm

  nojah, eks Venemaal pannakse see igas-yhes-headuse-leidmine muidugi tugevalt proovile :)

 3. ain said, on December 2, 2005 at 11:51 am

  kallis laps, oled Johhanna nägu tõesti

 4. Tali said, on December 2, 2005 at 7:05 pm

  Pigem on ikka Johanna minu n2gu :)


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: