Wicked Winterfrost

Armeenia

Posted in Russia: Caucasus by talikas on October 6, 2005

Shura ja Masha jätsin päikeselisse Sotshi, ise aga istusin rongi ja olin juba järgmisel hommikul sügiseses Pyatigorskis. Pyatigorski peetakse Põhja-Kaukaasia mineraalvee-kuurortite pealinnaks ning peale selle, et linn on ilus, puhas, avar ning rohelust täis, on just siin mitme Lermantovi romaani tegevuspaik (ja ka kirjaniku enda hukkumispaik).

Mina ööbisin meie ühikast armeenlase Misha sugulaste juures. Perekond võttis mind viisakalt vastu ja mahutas mu oma pisikesse majja. Sealveedetud päevad olid mõnusad: pereema toitis mind nagu nuumvasikat, perepojad vedasid mind mööda linna ringi ning näitasid kõike ja kõiki. Vanaisa istus kogu aeg oma toas ja mängid klarnetit, ainult vahepeal käis suitsetamas ja söömas. Vanaema oli väga jutukas ja rääkis mulle kõik ära. Kõik nagu üldse kõik: alates pere ajaloost (kuidas nad olid sõja tõttu paarikümne aasta eest Venemaale rännanud) ja naabrite riugastest seebiooperite sisuni välja. Hea vene keele praktika :)

Käisin ka Kislavodskis, nägin kauguses Everesti, maitsesin piirkonna haisvat ja vähemhaisvat ja maitsvat mineraalvett (umbes 15 erinevat sorti: võta aga topsik kaasa, pane avaliku kraani alla ja kurista), vannitasin oma varbaid 38-kraadises mineraalvees (nagu ka poolpaljad tädid pildil), ronisin mägedes, jõin vanavanematega pitsi viina, sõin meeletutes kogustes kreeka pähkleid ja oman täieliku ülevaadet seriaalist “Must teemant”. Kõige huvitavam oli ehk lähitutvus armeenia kultuuriga: kuidas on mehe-naise suhted, kuidas käituvad noored. Neil on ikkagi konkreetselt paika pandud, kes mida teha võib: näiteks läks perepoeg oma tüdrukuga tülli selle pärast, et tüdruk “ei kuulanud poisi sõna” ja ei istunud õhtuti kodus, kui poiss nii oli “käskinud”.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: